Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Parking przy szkole w Pisarzowej oddany do użytku mieszkańcom

04.11.2022
Dobiegła końca realizacja zadania pn. „Poprawa dostępności parkingowej poprzez budowę miejsc postojowych przy Szkole Podstawowej w Pisarzowej wraz z remontem drogi dojazdowej”, na realizację którego Gmina Limanowa otrzymała dotację w wysokości 301 939,00 ze środków Województwa Małopolskiego w ramach programu „Poprawa dostępności parkingowej w województwie małopolskim”.
 
Głównym celem zadania była poprawa bezpieczeństwa oraz organizacji ruchu drogowego poprzez remont drogi dojazdowej o długości 100 m oraz budowę parkingu przy Szkole Podstawowej w Pisarzowej. W wyniku realizacji zadania powstały miejsca parkingowe, z których  mogą korzystać zarówno rodzice dowożący dzieci do szkoły, jak też osoby korzystające z ogólnodostępnego kompleksu sportowego. Zadanie obejmowało również przygotowanie i zarezerwowanie terenu do wykonania w przyszłości punktu ładowania dla pojazdów elektrycznych.
 
W odbiorze uczestniczyli Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut wraz ze swoim Zastępcą Wojciechem Pazdanem, Kierownik Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich Stanisław Piegza, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pisarzowej Renata Długosz, Radny Gminy Limanowa i Sołtys wsi Pisarzowa Andrzej Malinowski, Radny Gminy Limanowa Antoni Frączek, Inspektor Nadzoru Janusz Liptak oraz wykonawca zadania Piotr Sieja - właściciel Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych DROG-ZIEM.
 
Całkowita wartość zadania wyniosła 603 878,55 zł, z czego 301 939,00 zł stanowiła dotacja ze środków Województwa Małopolskiego w ramach programu „Poprawa dostępności parkingowej w województwie małopolskim”. 


Liczba wyświetleń: 746
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne