Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

"Od przedszkola do seniora"- wieczornica patriotyczna w świetlicy w Pisarzowej

15.11.2022
Echo patriotycznych pieśni rozbrzmiewało w świetlicy w Pisarzowej, gdzie 11 listopada zgromadzili się mieszkańcy, by śpiewem uczcić wolną i niepodległą Ojczyznę. Wydarzenie: ,,Od przedszkola do seniora – śpiew pieśni patriotycznych dla Niepodległej” zorganizowało Koło  Gospodyń Wiejskich i Gminna Biblioteka Publiczna w Pisarzowej.

Wieczornicę poprzedziła uroczysta, koncelebrowana Msza św. o godz. 15.00 w kościele parafialnym w Pisarzowej. Po nabożeństwie przedstawiciele władzy: Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut i Przewodniczący Rady Gminy: Stanisław Młyński złożyli wieńce pod pomnikiem przy kościele w Pisarzowej, natomiast reprezentacja Koła Gospodyń Wiejskich zapaliła znicze. Następnie wszyscy chętni skierowali się na wieczornicę do Wiejskiego Domu Kultury w Pisarzowej. Spotkanie otworzyła Janina Cempa, Przewodnicząca KGW w Pisarzowej oraz Jacenty Musiał, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej. Na wstępie wszyscy zebrani odśpiewali wspólnie hymn Polski, po którym, w swoim wystąpieniu dyrektor biblioteki przytoczył słowa Jana Pawła II, który mówił, że ,,Wolność jest nam nie tylko dana, co zadana”. W wieczornicy obolk wyżej wymienionych udzial w wieczoprnicy wzięli rownież mieszkańcy Pisarzowej, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Pisarzowej oraz samorządowcy: Radni Gminy Limanowa: Andrzej Malinowski, Antoni Frączek, Adam Ryś i Zdzisław Kądziołka oraz proboszcz Parafii św. Jana Ewangelisty w Pisarzowej ks. Andrzej Bąk oraz ks. Marek Wojnarowski.Spotkanie swoim występem uświetniły dzieci, które ubrane w regionalne stroje, zaprezentowały znane piosenki żołnierskie oraz Maria Chudy, lokalna poetka, która odczytała specjalnie ułożony przez siebie wiersz na tę okazję. Następnie, przy skocznych dźwiękach akordeonu sala wypełniła się znanymi pieśniami patriotycznymi. Muzyczna podróż przez ostatnie sto lat historii Polski przypomniała utwory, które towarzyszyły Legionom Polskim, walczącym na Monte Cassino żołnierzom i cywilom broniącym stolicy w Powstaniu Warszawskim. Nie zabrakło piosenek, które dodawały nadziei walczącym z totalitarną władzą. Nie zabrakło ,,Roty”, ,,O mój rozmarynie”, ,,Wojenko, wojenko” i innych znanych i lubianych piosenek. W spotkania zebrani mogli przeżyć chwile wzruszenia oraz radości i z bycia razem w tym wyjątkowym czasie.Dla pokrzepienia sił, Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało wojskową grochówkę i słodki poczęstunek, toteż wspólne muzykowanie trwało do późnych godzin wieczornych. Salwy armatnie na sześć polęgłym za niepodległość oraz dekorację na wspólne świętowanie zapewnił Rafał Ardecki, znany twórca replik broni. Zebrani mogli podziwiać eksponaty z jego prywatnej kolekcji: armaty, karabiny, hełmy, stroje. Niezapomnianą oprawę muzyczną zapewnił Ignacy Tokarczyk (akordeonista) oraz odpowiedzialny za nagłośnienie - Franciszek Golonka.

Wszystkim, którzy tak pięknie przyczynili się do uświetniania wieczornicy, poświęcając swój czas i  talent, serdecznie dziękujemy!

Wieczornica, przeszła do historii, ale wspomnienie wspólnie spędzonego czasu na długo pozostanie w pamięci uczestników.

/GBP w Limanowej/


Liczba wyświetleń: 984
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne