Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

"Gdzie zmysły prysły" spotkanie autorskie z Kariną Gamoń

18.11.2022
Każdy z Was się czegoś boi,
Czasem w koncie cicho stoi,
Może boi się ciemności,
Może nieproszonych gości.
 
Ktoś się boi też lekarzy,
A ktoś inny też bandaży.
Jedni boją się zastrzyków….(Karina Gamoń)
 
A my czego się boimy: lekarzy, bandaży czy zastrzyków? Ale czy aby na pewno mamy się  kogo i czego bać? Odpowiedz jest trudna ale jeśli spojrzymy na naszego gościa, który w minionym tygodniu zawitał do biblioteki, staje się ona łatwiejsza. I niektórych może ona zadziwić. Biblioteka w Siekierczynie i Kaninie miała bowiem niezwykły zaszczyt i szczęście  gościć w swoich progach Karinę Gamoń - autorkę tomików wierszy dla dzieci: „Szpitalny domek”, „Fabryka w ciele tyka” oraz „Gdzie zmysły prysły” a zarazem położna ze Szpitala Powiatowego w Limanowej.
Pierwsze spotkanie odbyło się 16 listopada w Siekierczynie. Przybyły na nie dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Zygmunta Krasińskiego w Siekierczynie  wraz z opiekunkami Małgorzatą Koszyk i Joanną Sławek
Drugie odbyło się 17 listopada i zostało zorganizowane wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Juliana Tuwima w Kaninie. Udział w nim wzięły dzieci z klas od 0 do 3 wraz ze swoimi nauczycielami: Alicją Sławek, Eweliną Faron, Adamem Frączek. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Halina Śmierciak, która przywitała naszego gościa i wyraziła ogromy podziw i uznanie dla jego pracy.
Wizyta Pani Kariny podzielona było na dwie części. W pierwszej nasz gość opowiadał dzieciom o pracy, którą wykonuje na co dzień oraz o tym, skąd czerpie pomysły na wiersze. Autorka czytała wiersze i pokazała ilustracje zamieszczone w książce. W drugiej części dzieci miały okazję samodzielnie zobaczyć na czym polega praca w szpitalu: bandażowały rany, mierzyły ciśnienie, słuchały bicia serca, dowiedziały się jak zakłada się kroplówkę i mogły z bliska obejrzeć przyrządy używane w pracy w szpitalu.
Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów, którzy z uwagą słuchali tego, co miała do powiedzenia pani Karina. W ramach spotkania biblioteka otrzymała w prezencie książki napisane przez naszego Gości, za które serdecznie dziękujemy.


 
Karina Gamon – mama trojga dzieci, żona, położna i pasjonatka rymów. Urodzona w Gorlicach, obecnie mieszka i pracuje w Limanowej. Absolwentka Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Kobylance, Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach, Medycznego Studium Zawodowego w Limanowej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Licencjat położnictwa, specjalistka pielęgniarstwa ginekologicznego w Szpitalu Powiatowym w Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego.

Od najmłodszych lat pasjonowała się pisaniem wierszy, początkowo dla rodziny, z czasem na potrzeby życiowe otoczenia. Obecnie tekstami angażuje się w uroczystości swojego szpitala, uświetniając ważne chwile. Współpracuje z zespołem muzycznym „TerazMy” z Limanowej, pisząc dla niego teksty. Optymistka na przekór życiowym problemom, z uśmiechem kroczy przez życie. Miłośniczka zwierząt, pasjonatka ogrodów i majsterkowania. Potrafi nadać drugie życie porzuconym i starym przedmiotom. Najważniejsze dla niej w życiu są rodzina i zdrowie. Jej motto życiowe: dobro powraca. Kieruje się cytatem z twórczości Emily Dickinson: „...Jeżeli jednego małego ptaka z powrotem do gniazda włożę, nie będę żyła na próżno”.

źr. Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi


Liczba wyświetleń: 631
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne