Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Erasmus+ Do Best With Waste – spotkanie w Bułgarii

03.11.2022
To już ostatnie spotkanie dzieci z Bułgarii, Polski, Portugalii, Rumunii, Turcji i Włoch realizujących wspólnie unijny program Erasmus+,  wspierający kształcenie i szkolenie młodzieży oraz sport w Europie. Te międzynarodowe spotkania młodzieży i nauczycieli to przede wszystkim Learning Teaching Treaning – czyli uczenie się jak oszczędzać wodę, segregować śmieci, wykorzystywać odpadki biologiczne tworząc kompostowniki, wykorzystywać zieloną energię i energię odnawialną. Spotkanie w Starej Zagorze w Bułgarii było podsumowaniem projektu Erasmus+ Do Best With Waste i zaprezentowaniem produktów projektu, które powstały w czasie jego trwania. Oprócz różnorodnych warsztatów, wycieczek i zajęć sportowo – rekreacyjnych przygotowanych przez zespół nauczycieli z Bułgarii uczniowie zapoznali się z kolegami z partnerskich szkół i przekonali jak ważna jest znajomość języka angielskiego nie tylko na lekcjach, ale przede wszystkim w terenie.
 
„Mam nadzieję, że te wszystkie nawiązane przyjaźnie, poprzez różnorodne grupy FaceTime, przetrwają znacznie dłużej niż to 5 dniowe spotkanie, a dla dziewczynek: Izabeli P., Alicji M., Karoliny K., Aleksandry D. oraz Pani Kingi T. będzie niezapomnianą przygodą.” - szkolny koordynator projektu - Maria Kita.
 
Ostatnie spotkanie, już tylko koordynatorów projektu, którzy będą pisać wspólny raport rozpocznie się 5 grudnia 2022 roku. Tym razem odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 1 w Starej Wsi. Przygotowania trwają.
 
źr. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Starej Wsi


Liczba wyświetleń: 386
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne