Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Biblioteka otrzymała podziękowanie do Prezydenta RP za udział w tegorocznym Narodowym Czytaniu

09.11.2022
- Serdecznie dziękujemy za udział w Narodowym Czytaniu "Ballad i Romansów”. Bardzo się cieszymy, że wszyscy razem współtworzyliśmy to wspaniałe wydarzenie, które miało tak wielki zasięg. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania, dzięki któremu Narodowe Czytanie, znów sprawiło wiele radości i dowiodło, że klasyka polskiej literatury pozostaje dla nas wciąż żywa i inspirująca i że nasz literacki kanon niezmiennie nas jednoczy.
 
Podczas tegorocznej odsłony Narodowego Czytania poezja Adama Mickiewicza rozbrzmiewała w tysiącach miejsc w Polsce i na całym świecie, odkrywając na nowo piękno polszczyzny i bogactwo kulturowe Rzeczpospolitej. Powszechna lektura "Ballad i Romansów”, stanowiła zarazem uhonorowanie Roku Romantyzmu Polskiego, co jest dodatkowym walorem tej akcji i zasługuje na osobne docenienie.
 
Jako wyraz podziękowania i pamiątkę wspólnej lektury proszę przyjąć okolicznościowy egzemplarz "Ballad i Romansów” wzbogacony ilustracjami, które powstały specjalnie na Narodowe Czytanie 2022 – pisze prezydent Andrzej Duda.
 
Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja społeczna zainicjowana przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Głównym celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa i promowanie bogactwa polskiej literatury. Gminna Biblioteka w Starej Wsi uczestniczy w niej już od samego.
 
W tym roku lekturą wytypowaną przez Prezydenta Andrzeja Dudę w ramach akcji Narodowe Czytanie były "Ballady i Romanse" Adama Mickiewicza.
 
W ramach akcji Narodowego Czytania 2022, GBP w Starej Wsi odczytała cztery utwory Adama Mickiewicza.
  • "Powrót taty"
  • "Romantyczność"
  • "Pani Twardowska"
  • "Świtezianka"
Wszystkie utwory były prezentowane na stronie Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi i portalu TV28
 
źr. Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi


Liczba wyświetleń: 424
5

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne