3-6 listopada Limanowska Słaza–przed nami święto folkloru

03.11.2022
W dniach 3-6 listopada br. w Limanowskim Domu Kultury odbędzie się 48. Festiwal Folklorystyczny ,,Limanowska Słaza”. Jak co roku w wydarzeniu kulturalnym uczestniczyć będzie liczne grono artystów z gminy Limanowa.

Na scenie zaprezentuje się ponad 800 wykonawców z powiatu limanowskiego, którzy wystąpią podzieleni na kategorie : Zespoły Regionalne, Grupy Regionalne, Muzyki Ludowe, Instrumentaliści, Śpiewacy, Grupy Śpiewacze, Gawędziarze Ludowi oraz Mistrz i Uczeń.
 Wszystkie występy konkursowe poddane zostaną ocenie 5 osobowej komisji jurorów w skład której wchodzić będą:
dr Bożena Lewandowska, Michalina Wojtas, Jadwiga Adamczyk , Benedykt Kafel, dr Artur Czesak - autorytety w dziedzinie etnomuzykologii, choreografii, muzyki ludowej, etnografii oraz dialektologii i leksykografii.

W tegorocznej 48. edycji ‘’Limanowskiej Słazy” z gminy Limanowa prezentować się będą:
- Weronika Pławecka ze Starej Wsi – w kat. Skrzypce, dzieci
- Martyna Raczek z Pisarzowej – w kat. gawęda, dzieci
- Piotr Pławecki ze Starej Wsi – w kat. okaryna, dorosły
- Zespół ,,Starowiejski Hyr” ze Starej Wsi – w kat. zespół dorosły oraz w kat. muzyka dorosła
- Kółko Gospodyń Wiejskich z Męciny – w kat. grupa śpiewacza, dorosła oraz w kat. grupa regionalna
- Maria Zaręba ze Starej Wsi – w kat. śpiew, dorosły
- Zespół ,,Gorce” ze Starej Wsi – w kat. muzyka dorosła oraz zespół dorosły
- Zespół ,,Spod Kicek” z Mordarki – w kat. zespół dorosły, muzyka dorosła oraz grupa śpiewacza dorosła
- Józef Tokarczyk z Mordarki – w kat. śpiew dorosły
- Roksana Frączek z Pisarzowej – w kat. śpiew, dorosła
- Zespół ,,Kijom Worci” z Pisarzowej – w kat. muzyka dorosła oraz zespół dorosły
-  Męska grupa śpiewacza zespołu ,,Kijom Worci” z Pisarzowej – w kat. grupa śpiewacza, dorosła
- Kółko Gospodyń Wiejskich z Rupniowa – w kat. grupa regionalna
- Kółko Gospodyń Wiejskich z Pasierbca – w kat. grupa regionalna i grupa śpiewacza, dorosła

Trzymamy kciuki za wszystkich naszych artystów już teraz życząc Wam powodzenia!

W tym roku festiwalowi towarzyszyć będzie Kiermasz sztuki ludowej, który w holu Limanowskiego domu kultury będzie przybliżał rękodzielnictwo i wszelkie regionalne produkty, towarzyszyć będzie również Wystawa prac twórców ludowych i Warsztaty z motywem regionalnym. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Grupa Folklorystyczna ,,Pokolenia” z Biłgoraja.
Poniżej szczegółowy program festiwalu:
3.11.2022 r. – Czwartek
14:00 – 17:00 – I koncert konkursowy – zespoły dziecięce i soliści
17:05 – 17:20 – oficjalne otwarcie 48. Festiwalu Folklorystycznego ,,Limanowska Słaza”
17:20 – 18:45 – II koncert konkursowy
18:45 – 19:30 – przerwa
19:30 – 21:40 – III koncert konkursowy
21:40 – zakończenie pierwszego dnia festiwalu

4.11.2022 r.  – Piątek

13:10 – 19:20  - IV koncert konkursowy
19:20 – 20:10 – przerwa
20:10 – 23:05 – V koncert konkursowy
23:05 – zakończenie drugiego dnia festiwalu

5.11.2022 r. – Sobota

13:10 – 16:30 – VI koncert konkursowy
16:30 – 17:30 – przerwa
17:30 – 21:00 – VII koncert konkursowy
21:00 – koncert Grupy Folklorystycznej ,,Pokolenie” na zakończenie wszystkich przesłuchań konkursowych

6.11.2022 r. – Niedziela
15:00 – uroczyste podsumowanie festiwalu i wręczenie nagród

Podsumowanie festiwalu i wręczenie nagród odbędzie się na sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury.
Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.