Skarpety i kierpce dla Członkiń KGW Pasierbiec

11.10.2022
Stowarzyszenie na Rzecz Wpierania Aktywności Lokalnej realizuje projekt pn. „RAZEM możemy więcej!”, który został pozyskany w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w 2022 roku wybranych w wyniku głosowania przez mieszkańców Małopolski w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego w dziedzinie kultury.

Jednym z działań realizowanych w ramach projektu jest zakup strojów regionalnych m.in. dla lokalnie działających kół gospodyń wiejskich z obszaru powiatu limanowskiego.

W ramach wyżej wymienionego działania wsparto działalność Koła Gospodyń Wiejskich w Pasierbcu poprzez zakup 10 kompletów w postaci skarpet i kierpców damskich dla Członkiń Koła, które oficjalnie przekazała na ręce Członkiń Koła Iwona Kuzak - reprezentująca Stowarzyszenie na Rzecz Wpierania Aktywności Lokalnej.

Celem działalności KGW Pasierbiec jest kultywowanie rodzimej tradycji, pielęgnowanie i troska, aby ocalić od zapomnienia obrzędy i zwyczaje ludowe oraz dbałość o dziedzictwo kulturowe i kulinarne promując na prezentacjach regionalne potrawy.

Stowarzyszenie na Rzecz Wpierania Aktywności Lokalnej dziękuje Pani Teresie Stanisz - Przewodniczącej KGW, Pani Marii Twaróg – Wiceprzewodniczącej KGW oraz wszystkim Członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich w Pasierbcu za zaangażowanie i współpracę w ramach realizowanego projektu na rzecz dobra regionu.

Zadanie jest finansowane z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

źr. Stowarzyszenie na Rzecz Wpierania Aktywności Lokalnej