Przydomowe elektrownie – kolejne zadania w ramach programu Erasmus+

22.10.2022

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Starej Wsi, zbliżając się powoli do zakończenia projektu Erasmus+ Do Best With Waste, realizuje kolejne zadania w ramach w/w projektu. Ostatnio bardzo dużo uczniowie  dowiedzieli się na temat oszczędzania energii elektrycznej oraz o przydomowych elektrowniach. Najczęściej takie elektrownie kojarzą się nam z panelami fotowoltaicznymi, które widzimy niemal na każdym domu.

Prąd jednak można wytwarzać również na inne sposoby na przykład poprzez przydomowe elektrownie wiatrowe. Wystawę pięknych makiet, z bardzo precyzyjnie dopracowanymi  szczegółami, można zobaczyć na szkolnym korytarzu w Starej Wsi.

Zadania związane z zieloną energią i jej oszczędzaniem zaczęły się bardzo niewinnie od plakatów uczniów klas starszych. Kolejnymi byli uczniowie klas II, których fantastyczna wyobraźnia, zaangażowanie rodziców i wspólnie spędzony czas zaowocował miasteczkiem pełnym wiatraków i  paneli fotowoltaicznych.Wszystkie makiety zostały wykonane z  recyklingu.

Szkolny koordynator Erasmus+ Maria Kita bardzo dziękuję uczniom oraz rodzicom, którzy poświęcili swój wolny czas by wspólnymi siłami  wykonać piękne prace.