Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

"Pod rękę z Marią Konopnicką"

18.10.2022
Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi serdecznie zaprasza w dniu 19 października (środa) 2022 r. o godz. 1000  na podsumowanie projektu „Pojedziemy w cudny kraj” z Marią Konopnicką.
 
Spotkanie uświetnią swym występem: "Pod rękę z Marią Konopnicką"  aktorzy - Ewa Brajner Leonowicz i Wojciech Leonowicz wraz z zwycięzcami konkursu recytatorskiego, który odbył się kilka dni temu w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi.
 
Aktorzy podczas autorskiego występu zabiorą nas w cudowny świat kreacji słowa i zapewnią sporą dawkę humoru i rozrywki. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów na niezapomnianą wędrówkę pod rękę z Marią Konopnicką i nie tylko.
 
Spotkanie jest częścią projektu "Pojedziemy w cudny kraj z Marią Konopnicką” z programu "Partnerstwo dla Książki” i dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
 


Ewa Brajner-Leonowicz – pochodzi z Limanowej, ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie, współpracowała z Teatrem Polskim we Wrocławiu oraz Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Od wielu lat wspólnie z mężem Wojciechem współpracuje z naszą Instytucją. W życiu prywatnym zajmuje się wychowaniem pięciorga dzieci.
 
Wojciech Leonowicz - urodził się w Lidzbarku Warmińskim. Krakowską PWST ukończył w 2002. Współpracował z Grupą Rafała Kmity. Występuje również w Teatrach STU, Ludowym  i Barakah. Pracę w Bagateli rozpoczął w 2004 od roli Toma w „Szklanej menażerii”. Występuje w fabularnych i paradokumentalnych filmach i serialach telewizyjnych oraz produkcjach kinowych. W 2008 wyróżniony przyznawaną młodym twórcom przez Związek Artystów Scen Polskich Nagrodą im. Leona Schillera za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki aktorskiej. Uzyskał tytuł doktora sztuk teatralnych, zrobił habilitację i pracuje jako profesor macierzystej uczelni.
 
źr. Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi


Liczba wyświetleń: 606
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne