Pięć gminnych szkół otrzyma dofinansowanie z ministerialnego projektu „Poznaj Polskę”

25.10.2022
Gmina Limanowa w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” otrzymała dofinansowanie na wycieczki szkolne w wysokości  109.023,20 zł.  Pozyskana kwota zostanie przeznaczona na dofinansowanie wycieczek realizowanych przez 5 Szkół Podstawowych:
  • Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Kaninie
  • Szkoła Podstawowa im. Królowej Korony Polskiej w Kłodnem
  • Szkoła Podstawowa w Młynnem
  • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie
  • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Zygmunta Krasińskiego w Siekierczynie

W ramach udziału w przedsięwzięcia pn. „Poznaj Polskę” ponad 400 uczniów wyjedzie  między innymi do Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Bochni, Wieliczki oraz Sandomierza.

Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” jest częścią POLSKIEGO ŁADU i ma ono na celu na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie pozwala urozmaicić zajęcia lekcyjne i stworzyć uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.