Nagroda dla Zespołu Regionalnemu "Spod Kicek” z Mordarki

25.10.2022
22 października br. odbył się 39. Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej w Tarnogrodzie , podczas którego teren limanowszczyzny reprezentował Zespół Regionalny ,,Spod Kicek” z Mordarki.
W ciągu trzech dni wystąpiły najlepsze zespoły z całej Polski, które zostały docenione przez Radę Artystyczną w składzie:
prof. Lech Śliwonik teatrolog, prof. Piotr Dahlig etnomuzykolog, prof. Katarzyna Smyk folklorystka, kulturoznawczyni, prof. Bożena Suchocka reżyser i prof. Edward Wojtaszek reżyser.
Przyznano jedenaście nagród pieniężnych (po 2000 zł).

Zespół Spod Kicek z Mordarki otrzymał nagrodę Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi za wszechstronne ukazanie kultury regionu ze szczególnym uwzględnieniem zwyczaju rzemieślniczego w wieloosobowym, niezwykle żywiołowym widowisku ,,Wyzwolina na kowala” z imponującym udziałem muzyki i tańca.

Jeszcze raz Serdecznie gratulujemy Zespołowi Regionalnemu ,,Spod Kicek” z Mordarki życząc dalszych sukcesów !

zdj. Tarnogrodzki Ośrodek Kultury