Dzień Papieski w Szkole Podstawowej w Pasierbcu

Śpiewamy dla Jana Pawła II
Dzień Papieski w Szkole Podstawowej w Pasierbcu

18 października 2022r. w Szkole Podstawowej w Pasierbcu odbył się Dzień Papieski zorganizowany przez Szkolne Koło Caritas.

Tradycyjnie uczniowie i nauczyciele założyli w tym dniu biało-żółte stroje, prowadzona była też sprzedaż kremówek. Z okazji XXII Dnia Papieskiego SKC zorganizowało konkurs wokalny dla uczniów klas IV-VIII pn. Śpiewamy dla Jana Pawła II. W trakcie uroczystego apelu odbył się koncert laureatów konkursu, po czym nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród wszystkim uczestnikom. Koncert bardzo się wszystkim podobał. Repertuar zaprezentowany przez młodych wokalistów był bardzo różnorodny. Wykonali oni wiele pieśni i piosenek związanych z Ojcem Świętym Janem Pawłem II oraz takich, które były  bliskie jego sercu.  Niektórzy soliści i zespoły wzbogacili swój występ muzycznym akompaniamentem. Na zakończenie w postawie stojącej wszyscy zgromadzeni na apelu uczniowie i nauczyciele odśpiewali Barkę - ulubioną pieśń  papieża Polaka.

Dyrektor szkoły Zbigniew Król podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację Dnia Papieskiego, podkreślając wychowawczy aspekt tego wydarzenia.

źr. Szkoła Podstawowa w Pasierbcu