Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Zajęcia profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej w Mordarce

19.09.2022
W piątek 16 września funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” przeprowadzili działania „Kierowco – zwolnij!”, w której uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Mordarce. W akcję zaangażowali się również przedstawiciele Auto Moto Klub Limanowa. Swoją obecnością zaszczycił nas także fotoreporter limanowskiego portalu – Limanowa in.
 
Spotkanie rozpoczęło się od pogadanki. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie oraz zasadach obowiązujących na drodze, zwracając uwagę, że o zachowaniu bezpieczeństwa muszą pamiętać wszyscy! Nie tylko kierowcy, ale również Ci, którzy w jakikolwiek sposób są uczestnikami ruchu drogowego.
 
Odbyła się także praktyczna nauka przechodzenia przez jezdnię, a to oczywiście pod bacznym okiem policjantów.
 
Ponadto dzięki uprzejmości Auto Moto Klubu miała miejsce m.in. prezentacja sprzętu do ratowania życia, wykorzystywanego podczas wypadków drogowych.
 
Po przeszkoleniu uczniowie przystąpili do dalszych działań na rzecz akcji. W rejonie szkoły zorganizowany został nietypowy punkt kontroli. Policjanci wraz z dziećmi zatrzymywali wybrane pojazdy. Kierowców jadących z prawidłową prędkością i przestrzegających zasad ruchu drogowego dzieci nagradzały „uśmiechem” w formie zawieszki. Osobom łamiącym przepisy wręczali zawieszki wyrażające „smutek” zwracając przy tym uwagę na bezpieczną jazdę, zwłaszcza w rejonie szkół i przejść dla pieszych. Mimo, iż zdarzyły się wykroczenia, policjanci nikogo nie ukarali mandatem. W tym dniu „mandatem” był werdykt dzieci, bardziej wymowny niż niejedna kara…
 
Mamy nadzieję, że akcja była pouczającą lekcją, która skłoniła kierowców do refleksji, a tym samym stała się dla nich mobilizacją do rozsądnej jazdy.

Podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie akcji.

Barbara Lisek


Liczba wyświetleń: 613
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne