Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Wycieczka do Rumunii w ramach projektu Erasmus + Do Best With Waste

26.09.2022
W dniach od 12 do 16 września 2022 r. uczennice klasy VIII Zuzanna Dutka, Izabela Leśniak oraz Wiktoria Postrożny ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Starej Wsi wraz z nauczycielami Lidią Kazior i Marią Kitą (szkolnym koordynatorem projektu) brały udział w kolejnym spotkaniu w ramach realizacji projektu Erasmus+ Do Best With Waste.
 
Tym razem tematem spotkania była elektryczność. Na spotkanie w Rumunii przybyło 24 uczniów z Bułgarii, Polski, Portugalii, Turcjii oraz Włoch. Uczniowie brali udział w warsztatach organizowanych przez rumuńską szkołę, dzielili się wiedzą na temat elektryczności, prezentowali przygotowane materiały, które przywieźli ze sobą, jak również zwiedzali przepiękne tereny Rumunii.
 
Goszcząca nas szkoła Scoala Gimnaziala "Ion Irimescu" znajduje się  w Fălticeni w północno-wschodniej Rumunii na Wyżynie Mołdawskiej. Zespół nauczycieli z Rumunii przygotował dla nas wiele atrakcji i ciekawych miejsc, które mieliśmy okazję zobaczyć. I tak zwiedziliśmy między innymi Fălticeni, Dolhești, Cacica, Suceava no i oczywiście Bukovinę i Wyżynę Mołdawską.
 
W ostatni dzień naszej wizyty w Fălticeni uczniowie brali udział w pokazie prezentacji o fotowoltanice w Rumunii, którą przygotowali uczniowie z rumuńskiej szkoły oraz grali w Kahoot!, który napisał jeden z naszych już byłych uczniów Marek Bulanda na prośbę koordynatora z Rumunii.
 
Niestety nasz czas w Rumunii dobiegł końca i znów nas czekała długa podróż do Polski. Nie mniej jednak bardzo się cieszę, że uczennice, które brały udział w tej wyprawie nie tylko zobaczyły piękną Rumunię, ale również nawązały kilka przyjaźni a przecież o to szczególnie chodzi w naszych podróżach z Erasmus+.  
 
źr. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Starej Wsi


Liczba wyświetleń: 763
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne