Wręczenie nagród w konkursie plastycznym z okazji 30-lecia Gminy Limanowa

23.09.2022
21 września 2022 na sali narad w siedzibie Gminy Limanowa odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród dla laureatów i wyróżnionych uczestników w konkursie plastycznym pt. „Gmina Limanowa – moje miejsce na ziemi” organizowanym z okazji 30-lecia samorządu.

30 lat temu rozeszły się ścieżki samorządowe gminy Limanowa i miasta Limanowa. Okrągła rocznica jest dobrym czasem na podsumowanie, refleksję i ocenę tej samodzielności, a ważnym głosem w dyskusji jest oczywiście zdanie mieszkańców. Konkurs był jedną z form wyrażenia takiej opinii.

Komisja w składzie:
Gregory Michenaud – fotograf Muzeum Narodowego w Krakowie – przewodniczący jury konkursu fotograficznego
Damian Wróbel – plastyk – wykładowca Katolickiego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Sączu im. Bł Piotra Jerzego Frassati – przewodniczący jury konkursu plastycznego
Anna Rosiek – plastyk - członek jury
Katarzyna Michenaud - grafik w Dziale Dokumentacji Wizualnej w Zamku Królewskim na Wawelu – członek jury
Janina Malinowska – plastyk – członek jury
Wojciech Korabik – kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa – członek jury
wnikliwie oceniła walory artystyczne nadesłanych prac i po trwającej kilka godzin dyskusji wytypowała najlepsze z nich.

Komisja artystyczna wyłoniła następujących zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

Konkurs plastyczny, dzieci w wieku 5-9 lat:
I miejsce- Nikola Joniec "Beskid Wyspowy"
II miejsce- Eric Matras "Wyścig w Starej Wsi"
III miejsce- Weronika Włodarczyk "Sypanie kwiatków koło kościoła"

Wyróżnienia:
Kacper Jurek "Moja szkoła", Zuzanna Tomasik "Gospodarstwo dziadka i i babci", Amelia Kasprzyk (praca bez tytułu), Milena Wach "Majówka przy kapliczce", Krzysztof Pietrzak "Mój dom".

Konkurs plastyczny, dzieci w wieku 10-14 lat:
I miejsce- Hanna Sroka "Leśna ścieżka"
II miejsce- Amelia Bieda (praca bez tytułu)
III miejsce- Klaudia Jaskulska "Kościół Św. Marii Magdaleny w Kaninie"

Wyróżnienia:
Zuzanna Lis "Krajobraz", Gabriela Golonka "Rowerowa wycieczka", Zofia Bąba "Kościół w Mordarce", Kinga Tomasik "Krajobraz", Oliwia Zimoń "Znak i symbol Pisarzowej- kosciół parafialny".

Nagrody laureatom i wyróżnionym wręczył Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut podczas uroczystego podsumowania konkursu.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszego rozwoju artystycznego i pielęgnowania swoich pasji.