Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Udane Mistrzostwa Małopolski dla Patrii Młynne

19.09.2022
W okolicach Olkusza w ostatni weekend odbyły się dwa biegi w ramach Mistrzostw Małopolski w biegu na orientację – bieg średniodystansowy oraz bieg sztafetowy. Mimo kiepskiej pogody zawodnicy klubu Patria Młynne dali z siebie więcej niż mogli.

Bieg średniodystansowy to przede wszystkim świetny występ "10-tek". Złoto dla Dominika Sułkowskiego i srebro po świetnym biegu dla Michała Sajdaka. Tuż za podium Szymek Stypuła, a na znakomitym 5 miejscu uplasował się nasz debiutant w przygodzie z orientacją Robert Zaborowski. Z dziewcząt najlepiej spisała się Ola Kurnyta, która zajęła 7 pozycję.

W kategorii M10 - 4 miejsce dla Krystiana Króla, a 5 dla Bartka Zelka.

W M14 brąz przypadł solenizantowi Oskarowi Mordarskiemu. Tuż za nim w klasyfikacji Dawid Kurnyta. Maks Król zajął 6 miejsce.

W K14 Martyna Zelek z 5 miejscem, natomiast juniorka Magdalena Fitrzyk zajęła 3 miejsce - tym samym to kolejny medal dla Patrii.

W kategorii K18+ Wiktoria Seredyńska zakończyła rywalizację na 6 pozycji. Weterańska K35 to kolejny medal - brąz Jolanty Kozłowskiej. Złoto w M50 wywalczył Jacek Kozłowski po świetnej rywalizacji z zawodnikiem WKS Wawel Kraków.

Po odpoczynku i krótkiej wizycie na przepięknym zamku Rabsztyn k/Olkusza wróciliśmy na leśne tereny, gdzie w godzinach popołudniowych odbyły się biegi sztafetowe.

O medale postarali się:
Złoto - KM10 Ola Kurnyta/Bartek Zelek i Krystian Król.
Srebro - KM14 Martyna Zelek/Dawid Kurnyta/Oskar Mordarski.
Magda Fitrzyk wraz z kolegami z WKS Wawel wywalczyła srebro tracąc do zwycięzców zaledwie 31 sekund.

Nie zapomnieliśmy o Oskarze, który pod ruinami zamku w Rabsztynie usłyszał gromkie sto lat (ze wsparciem zwiedzających zamek turystów).

Dziękuję wszystkim za walkę.

A za tydzień wyjazd na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, które odbędą się w Przemyślu. W programie aż trzy biegi: sprint, klasyk i sztafety. Będzie ciężko, bo na liście startowej zawodnicy z 4 województw południowej Polski.

Podziękowania dla firm: Midrew, Indeco i Elfach oraz Gminy Limanowa za wsparcie finansowe naszych poczynań.

Autor: Witold Sochacki