Rozstrzygniecie konkursów „Gmina Limanowa- moje miejsce na ziemi”

05.09.2022

30 lat temu rozeszły się ścieżki samorządowe gminy Limanowa i miasta Limanowa. Okrągła rocznica jest dobrym czasem na podsumowanie, refleksję i ocenę tej samodzielności, a ważnym głosem w dyskusji jest oczywiście zdanie mieszkańców.
Konkursy pod wspólnym tytułem "Gmina Limanowa- moje miejsce na ziemi" to jedna z form wyrażenia takiej opinii. 3 września 2022 w Domu Kultury w Pisarzowej odbyło się ich podsumowanie.
Komisja w składzie:
- Gregory Michenaud – fotograf Muzeum Narodowego w Krakowie – przewodniczący jury konkursu fotograficznego
- Damian Wróbel – plastyk – wykładowca Katolickiego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Sączu im. Bł Piotra Jerzego Frassati – przewodniczący jury konkursu plastycznego
- Anna Rosiek – plastyk - członek jury
- Katarzyna Michenaud - grafik w Dziale Dokumentacji Wizualnej w Zamku Królewskim na Wawelu – członek jury
- Janina Malinowska – plastyk – członek jury
- Wojciech Korabik – kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa – członek jury
wnikliwie oceniła walory artystyczne nadesłanych prac i po trwającej kilka godzin dyskusji wytypowała najlepsze z nich. Oto wyniki:

Konkurs plastyczny, dzieci w wieku 5-9 lat:
I miejsce- Nikola Joniec "Beskid Wyspowy"
II miejsce- Eric Matras "Wyścig w Starej Wsi"
III miejsce- Weronika Włodarczyk "Sypanie kwiatków koło kościoła"

Wyróżnienia:
Kacper Jurek "Moja szkoła", Zuzanna Tomasik "Gospodarstwo dziadka i i babci", Amelia Kasprzyk (praca bez tytułu), Milena Wach "Majówka przy kapliczce", Krzysztof Pietrzak "Mój dom"

Konkurs plastyczny, dzieci w wieku 10-14 lat:
I miejsce- Hanna Sroka "Leśna ścieżka"
II miejsce- Amelia Bieda (praca bez tytułu)
III miejsce- Klaudia Jaskulska "Kościół Św. Marii Magdaleny w Kaninie"

Wyróżnienia:
Zuzanna Lis "Krajobraz", Gabriela Golonka "Rowerowa wycieczka", Zofia Bąba "Kościół w Mordarce", Kinga Tomasik "Krajobraz", Oliwia Zimoń "Znak i symbol Pisarzowej- kosciół parafialny".

W konkursie fotograficznym nie przyznano miejsc, wyróżniono natomiast prace:
Sławomir Cabała "Śnieg na kocie", Maria Trzupek "Jak z obrazka", Wiktor Tomczyk "Zboże o zachodzie słońca", Katarzyna Pająk "Kibice" oraz zdjęcia nadesłane przez Wojciecha Domagałę.

Komisja dziękuje bardzo za udział w konkursie i zwraca się z prośbą do uczestników (szczególnie opiekunów dzieci) o zapoznanie się z regulaminem przed wysłaniem prac; kilkanaście obrazów nie zostało dopuszczonych do oceny, jako że ich tematem były obiekty znajdujące sie na terenie miasta Limanowa, nie gminy. Podobna  sytuacja miała miejsce z  konkursem fotograficznym, oprócz nieregulaminowej ilości przesłanych zdjęć, bardzo duża ich ilość zrobionych była poza terenem gminy Limanowa.

Życzymy wszystkim uczestnikom dalszego rozwoju artystycznego, licznych sukcesów oraz zachowania tej wyjątkowej wrażliwości na piękno przez całe życie.
O terminie wręczenia nagród laureaci zostaną poinformowani w najbliższym czasie.