Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Nowy rok szkolny 2022/2023 w gminnych szkołach

09.09.2022
W roku szkolnym 2022/2023 do szkół podstawowych na terenie Gminy Limanowa uczęszczać będzie 2981 uczniów, w tym 785 najmłodszych dzieci w 35 działających przy szkołach oddziałach przedszkolnych.
Najliczniejszą szkołą jest Szkoła im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce  gdzie naukę  pobierać będzie 355 uczniów i przedszkolaków. Drugą pod względem liczebności jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi z liczbą 315 uczniów i przedszkolaków.
Stan organizacji szkół Gminy Limanowa na dzień 1 września 2022 r. obrazuje poniższa tabela: 
Kalendarz roku szkolnego 2022/2023:
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 1 września 2022 r.
Dzień Edukacji Narodowej (Dzień Nauczyciela) 14 października 2022 r.
Święto Niepodległości 11 listopada 2022 r.
Zimowa przerwa świąteczna  23-31 grudnia 2022 r.
Nowy Rok 1 stycznia 2023 r.
Trzech Króli 6 stycznia 2023 r.
Ferie zimowe 30 stycznia – 12 lutego 2023 r.
Wiosenna przerwa świąteczna 6-11 kwietnia 2023 r.
Egzamin ósmoklasisty  23-25 maja 2023 r.
Święto Konstytucji 3 Maja 3 maja 2023 r.
Boże Ciało 8 czerwca 2023 r. (czwartek)
Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 24 czerwca 2023 r.
 
W miniony poniedziałek podczas narady dyrektorów szkół w Urzędzie Gminy Limanowa odbyło się uroczyste wręczenie nauczycielom aktów nadania stopnia nauczyciela mianowanego przez Wójta Gminy Limanowa Jana Skrzekuta jego zastępcę Wojciecha Pazdana oraz Przewodniczącą Komisji Oświaty, Zdrowia i Pomocy Społecznej Zuzannę Kolawę.
Wręczenie awansów odbyło się po pomyślnie zdanych egzaminach przez 6 nauczycieli ubiegających się o stopień nauczyciela mianowanego, które miały miejsce tydzień wcześniej również w Urzędzie Gminy Limanowa.Awans otrzymali: Anna Kita – Szkoła Podstawowa w Młynnem, Katarzyna Pławecka – Szkoła Podstawowa w Wysokiem, Urszula Biernat-Baran – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Siekierczynie, Iwona Gawlak – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Starej Wsi, Danuta Guzik – Szkoła Podstawowa w Pasierbcu, Natalia Iwan – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Siekierczynie.
 
Narada była również okazją by powierzyć stanowisko dyrektorom następujących placówek oświatowych:
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce – Paweł Ciuła,
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie – Danuta Dębska,
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Zygmunta Krasińskiego w Siekierczynie –
Józefa Setlak,
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi -
Marek Twaróg,
Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej – Renata Długosz,
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi – Natalia Kordeczka.

Narada Dyrektorów była również okazją do wręczenia jubileuszu dla dyrektora Szkoły podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie Danucie Dębskiej.
Bieżące sprawy dotyczące funkcjonowania poszczególnych placówek omówiła dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół, Edyta Król. Poruszane tematy dotyczyły m.in. bezpieczeństwa w szkołach, realizowanych projektów edukacyjnych oraz spraw finansowych. Ponadto zebrani poinformowani zostali na temat wykonanych w okresie wakacyjnym remontach w szkołach oraz inwestycjach zaplanowanych do realizacji.
 
Na zakończenie wójt gminy Limanowa Jan Skrzekut życzył zebranym w nowym roku szkolnym wysokiej efektywności w nauczaniu, sukcesów zawodowych oraz zadowolenia i satysfakcji z codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą, kierując jednocześnie do dyrektorów słowa podziękowania za ich dotychczasową pracę na rzecz rozwoju gminnej oświaty.
 

Liczba wyświetleń: 1380
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne