Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Lekcja pierwszej pomocy dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowej

22.09.2022
Stowarzyszenie na Rzecz Wpierania Aktywności Lokalnej realizuje projekt pn. „RAZEM możemy więcej!”.

Jednym z działań projektowych było przeprowadzenie szkoleń dotyczących udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej skierowanych m.in. do dzieci z miejscowości położonych na terenie powiatu limanowskiego.

Szkolenia o których mowa zostały zorganizowane dla uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej, a przeprowadzili je Karol Jasica, Łukasz Mróz oraz Arkadiusz Świerczek - druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pisarzowej.

Dzieci dowiedziały się w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy oraz jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, zatrucia, złamania czy krwotoku. Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon.

Duże wrażenie podczas szkoleń zrobiły „fantomy”, na których dzieci uczyły się podstaw reanimacji.

Dzieci po przeprowadzonym szkoleniu wiedzą do kogo zwrócić się gdy czują się zagrożone, same również są świadome konieczności zachowywania się w sposób bezpieczny taki, by apteczka i jej wyposażenie były jak najmniej potrzebne. Zgromadzoną wiedzę dzieci będą mogły wykorzystać w przyszłości przychodząc z pomocą koledze lub najbliższym z rodziny.

Szkolenia o których mowa miały na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.

Stowarzyszenie na Rzecz Wpierania Aktywności Lokalnej dziękuje Pani mgr Renacie Długosz - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej za serdeczne przyjęcie i możliwość przeprowadzenia szkoleń.

Projekt realizowany w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w 2022 roku wybranych w wyniku głosowania przez mieszkańców Małopolski w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego w dziedzinie kultury.Zadanie jest finansowane z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

źr. Stowarzyszenie na Rzecz Wpierania Aktywności Lokalnej


Liczba wyświetleń: 521
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne