Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Gmina ma swój hejnał

13.09.2022
10 września br. podczas uroczystej sesji Rady Gminy Limanowa z okazji 30-lecia Samorządu, radni podjęli uchwałę o przyjęciu hejnału Gminy. To właśnie wtedy miała miejsce premiera hejnału, a odegrany został na najstarszych instrumentach pasterskich – trąbitach przez gminny Zespół Regionalny „Starowiejski Hyr”.
Autorką hejnału jest uzdolniona muzycznie 18-letnia Alicja Król, Limanowianka pochodząca z rodziny rozmiłowanej w muzyce regionalnej i folklorze Lachów Limanowskich. Wnuczka współzałożycieli i członków Zespołu Regionalnego „Limanowianie” oraz Orkiestry Dętej „Echo Podhala”.Hejnał skomponowany jest na trzy trombity posiada piękne, oryginalne brzmienie. Jeden motyw kompozycji trwa około 40 sekund. Inspiracją do tworzenia utworu była chęć pokazania ukształtowania terenu Gminy Limanowa. Dźwięki rozpoczynają się od niskich „biegnących ku dolinom”, wznosząc się ku górze osiągają szczyty „apogeum”, po czym powoli opadają, ukazując zróżnicowanie krajobrazu Gminy Limanowa. Artystyczny wyraz hejnału nawiązuje do historii urokliwego regionu limanowskiego, z charakterystycznym wątkiem regionalizmu.
Hejnał Gminy Limanowa stanie się muzycznym symbolem gminy, który obok herbu i flagi, stanowić będzie promocyjną wizytówkę i równocześnie integrować lokalną społeczność. Hejnał będzie  prezentowany również podczas lokalnych wydarzeń i uroczystości, dodając im powagi i prestiżu.

https://fb.watch/fyAc_KSbWD/
 


Liczba wyświetleń: 687
1

Pliki do pobrania

2

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne