A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Artystyczne warsztaty w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi i jej Filiach – podsumowanie

02.09.2022
Było mnóstwo zabawy i radości.  Wakacyjne warsztaty manualne w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi i jej Filiach przyciągnęły wielu chętnych i przemieniły biblioteki w artystyczne pracownie i kuźnie pomysłów.

Nie od dziś wiadomo, że dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę, a najlepsza zabawa to taka, która pobudza wyobraźnię, poszerza horyzonty i pozwala trwale zapamiętać przekazywane informacje. Nie inaczej było w Gminnej Bibliotece w Starej Wsi i jej Filiach. Uśmiech nie schodził z twarzy najmłodszych, którzy wzięli udział w artystycznych warsztatach malowania koszulek i toreb w ramach projektu ,,Pojedziemy w cudny kraj z Marią Konopnicką”. Projekt powstał z okazji 180. rocznicy urodzin pisarki. Głównym założeniem warsztatów było zapoznanie najmłodszych poprzez zabawę z literaturą dziecięcą autorstwa Marii Konopnickiej.Warsztaty artystyczne były dopełnieniem warsztatów aktorskich, podczas których słuchacze poznawali literacką twórczość Konopnickiej. Natomiast inspiracją do dekoracji toreb i koszulek, były ilustracje i postacie z utworów Marii Konopnickiej, o którą oparty jest realizowany projekt. Przewodniczką w świecie ilustracji i zdobień była Monika Zielińska – Klimczak z Pracowni Rękodzieła ManuCraftura z Nowego Sącza. Dzieci korzystały z gotowych szablonów lub realizowały własne, twórcze pomysły. Wśród ozdób królowały zwierzęta, ale nie zabrakło też dekoracji inspirowanych folklorem i ludowością. Powodzeniem cieszyły się też ornamenty. Po skończeniu malowania, dzieci z dumą prezentowały swoje artystyczne dzieła. Warsztaty dostarczyły uczestnikom niezapomnianej frajdy, pobudziły kreatywność, koncentrację i dostarczyły radości z rzeczy wykonanych własnoręcznie.
Przed nami jeszcze w ramach zadania, Konkurs Recytatorski dla najmłodszych utworów Marii Konopnickiej i występ finalistów przed Seniorami. Szczegóły niebawem. Zaparszamy do zgłaszania swoich kandydatur!

Projekt jest realizowany w ramach programu "Partnerstwo dla książki", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Liczba wyświetleń: 123
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30