Seniorki z Męciny realizują projekt „Jestem seniorem – działam z wigorem”

16.08.2022
W ramach projektu pn. „Jestem seniorem – działam z wigorem” (Fundacja Dzień Dobry) seniorki z Męciny organizują różne inspirujące i twórcze zajęcia, ostatnio były to warsztaty, podczas których uczestnicy poznawali nazwy i właściwości poszczególnych ziół, a następnie powstawały z nich tradycyjne snopki na święto Matki Boskiej Zielnej. Warsztaty były okazją do integracji dzieci i seniorów.

Na placu przed świetlicą gminną mieszczącej się w budynku Ośrodka Zdrowia w Męcinie zorganizowane zostały także kolorowe animacje dla dzieci, które poprowadziła przedstawicielka Fundacji Dzień Dobry. We wspólnej zabawie brały udział także dzieci z Ukrainy goszczące u Państwa Włodarczyków w Męcinie.

Udział w projekcie jest bodźcem do inspirujących działań, które przyczyniają się do nabycia nowej wiedzy, a jednocześnie rozwoju grupy, jej integracji oraz aktywizacji.