Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Odbiór odnowionej kapliczki w Nowym Rybiu

19.08.2022
9 sierpnia br. dokonano odbioru II etapu prac przy przydrożnej kapliczce kamiennej  wzniesionej w 1893 r. w miejscowości Nowe Rybie, przy drodze powiatowej nr 1619K Tarnawa – Stare Rybie – Rupniów z fundacji Wojciecha i Reginy Burdel, ówczesnych właścicieli działki.
 
Prace przy kapliczce zostały podzielone na dwa etapy. Pierwszy etap obejmował odnowienie i konserwację górnej kolumny kapliczki z figurą i dwoma płaskorzeźbami (bez gzymsu u podstawy kolumny) oraz górną część od zwieńczenia zaokrąglonego do krzyża. Drugie etap to konserwacja kamiennych elementów kapliczki (powierzchnia płaska, powierzchnia płaskorzeźbiona) i wykonanie odwodnienia wokół najniższego stopnia kapliczki.
 


Koszt remontu II etapu to 15 258,08 zł, przy dofinansowaniu w kwocie 5 000,00 zł pozyskanym przez Gminę Limanowa z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach konkursu Małopolskie Kapliczki_2022”.
 
Realizacja zadania przyczyniła się do poprawy stanu technicznego kapliczki, a także przywrócenia pierwotnego wyglądu nawiązującego do czasów jej powstania.


Liczba wyświetleń: 961
6

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne