Odbiór odnowionej kapliczki w Nowym Rybiu

19.08.2022
9 sierpnia br. dokonano odbioru II etapu prac przy przydrożnej kapliczce kamiennej  wzniesionej w 1893 r. w miejscowości Nowe Rybie, przy drodze powiatowej nr 1619K Tarnawa – Stare Rybie – Rupniów z fundacji Wojciecha i Reginy Burdel, ówczesnych właścicieli działki.

Prace przy kapliczce zostały podzielone na dwa etapy. Pierwszy etap obejmował odnowienie i konserwację górnej kolumny kapliczki z figurą i dwoma płaskorzeźbami (bez gzymsu u podstawy kolumny) oraz górną część od zwieńczenia zaokrąglonego do krzyża. Drugie etap to konserwacja kamiennych elementów kapliczki (powierzchnia płaska, powierzchnia płaskorzeźbiona) i wykonanie odwodnienia wokół najniższego stopnia kapliczki.

Koszt remontu II etapu to 15 258,08 zł, przy dofinansowaniu w kwocie 5 000,00 zł pozyskanym przez Gminę Limanowa z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach konkursu Małopolskie Kapliczki_2022”.

Realizacja zadania przyczyniła się do poprawy stanu technicznego kapliczki, a także przywrócenia pierwotnego wyglądu nawiązującego do czasów jej powstania.