Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Merli po raz kolejny wygrywa Wyścig Górski Limanowa - Przełęcz pod Ostrą

01.08.2022
W nieprzewidywalnej, deszczowej pogodzie, Christian Merli (ITA, Osella FA 30) po raz kolejny wygrał wyścig Limanowa – Przełęcz pod Ostrą, 6 Rundę Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich (FIA EHC). Włoch, który umocnił się na prowadzeniu w Kat 2 (samochody z nadwoziem otwartym) serialu, pokonał Petra Trnkę (CZE, Norma M20 FC) oraz Polaka, Karola Krupę (Skoda Fabia). Krupa oprócz miejsca na podium łącznej  klasyfikacji generalnej wyścigu, zwyciężył w Kat. 1, obejmującej samochody z nadwoziem zamkniętym.

Podium Kat. 2 uzupełnił Aleksander Hin (DEU, Osella FA30), zaś na podium w Kat 1 stanęli także drugi „DUBAI” (POL, Mitsubishi Lancer Berg Monster) i Antonino Migliuolu (ITA, Mitsubishi Lancer EVO IX).

Krupa odebrał także nagrodę za wygraną w klasyfikacji generalnej Kat. 1 10 Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, na niższych stopniach podium stanęli DUBAI i Sebastian Stec (Foed Fiesta). Wśród kierowców bolidów w polskiej klasyfikacji zwyciężył Sebastian Fołta (Lola T96/50) wyprzedzając „PUMBĘ” (AKKC Motorsport FR 02=2 Alfa Romeo i jadącego bliźniaczym autem Jakuba Kaszubę.

Na liście startowej do niedzielnych zawodów znalazło się 104 zawodników z 12 państw.

Szczegółowe informacje i komplet rezultatów 6 Runday FIA EHC i 10 Rundy GSMP, znaleźć można na stronach: