Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

LKS "Słomka" Siekierczyna z historycznym awansem do klasy okręgowej

10.08.2022
Założony w 1994r. Ludowy Klub Sportowy  „Słomka” Siekierczyna podczas uroczystości zorganizowanej na klubowym stadionie  świętował historyczny awans do Klasy Okręgowej.
Spotkanie zgromadziło liczne grono piłkarzy, działaczy, sponsorów oraz sympatyków klubu.

W uroczystości wzięli udział Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Prezes Słomki Józef Hutek oraz członkowie Zarządu Klubu, Prezes  Firmy  ASB Construction Limanowa Andrzej Biernat oraz przedstawiciele  Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej prezes Podokręgu PN Limanowa Stanisław Strug oraz Członkowie Zarządu Podokręgu Piotr Chełmecki i Dawid Jasica.
Słomka w sezonie 2021/2022 w limanowskiej Klasie „A” rozegrała 20 spotkań z bilansem  13 zwycięstw, 3 remisów i 4 porażek zespół zdobył w sumie 56 bramki a stracił 33 bramek co zapewniło klubowi zdobycie tytułu mistrza Klasy „A”,.
W składzie drużyny wystąpiło łącznie  23 zawodników.
Punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie pucharu dla Klubu oraz medali dla zawodników z okazji historycznego awansu do klasy okręgowej, okazały puchar dla klubu wręczył Wójt Gminy  Limanowa  na ręce kapitana drużyny Piotra Florka, medalami zostali wyróżnieni zawodnicy, którzy wywalczyli awans do Klasy Okręgowej:
Damian Bubula, Mateusz Bubula, Bartłomiej Florek, Bronisław Florek, Jakub Florek, Krzysztof Florek, Paweł Florek, Piotr Florek, Przemysław Ociepka, Filip Sykstus, Paweł Wielek, Krzysztof Wielek, Marcin Zimirski, Krystian Grzyb, Marcin Hebda, Franciszek Hutek, Kamil Hybel, Dominik Kornaś, Bogdan Król, Paweł Król, Krystian Małucha, Kacper Mól, Łukasz Stanisz, trener Kamil Kurzeja oraz kierownik drużyny Andrzej Sułkowski.Pamiątkowymi medalami wyróżniono działaczy klubu: prezesa Józefa Hutka , Dawida Jasicę  oraz sponsorów Klubu: Wójta Gminy Limanowa Jana Skrzekuta, Katarzynę i Andrzeja Biernat reprezentujących Firmę  ASB Construction Limanowa, Krzysztofa Ćwika, Piotra Tomasika, Łukasza Tomasika, i Adama Hutka. Klub wspierają również: Firma Beta –materiały do produkcji mebli, Firma Pro-Team, oraz Firma Remontowo – Budowlaną Andrzej Zimirski.
Ewenementem na skalę krajową  jest fakt , że w jednej drużynie piłkarskiej występuje
siedmiu braci : Piotr, Bartłomiej, Krzysztof, Paweł, Jakub, Bronisław i Dariusz Florek.
                                               
                                                                           Stanisław Strug
                                                                 Prezes Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej
                                                                             foto Józef Cieślik
 
 


Liczba wyświetleń: 1078
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne