Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Gospodynie z gminy Limanowa zdominowały 21. Powiatowy Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich!

09.08.2022
W niedzielę 7 sierpnia br. w Parku Miejskim w Limanowej odbył się 21. Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Limanowskiego. Sześć Kół Gospodyń Wiejskich przystąpiło do rywalizacji w kategoriach kulinarnych i artystycznych (śpiew, scenki rodzajowe i rękodzieło).
 
Na miejscu reprezentantkom gminy Limanowa otuchy dodawał Wójt Jan Skrzekut.
 
Komisja artystyczna w składzie: Zofia Skwarło – regionalista, Marta Smólczyńska – etnolog Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sącz oraz Aleksander Smaga – muzyk MCK Sokół w Nowym Sączu wyłoniło również koła gospodyń, które będą reprezentować Powiat Limanowski podczas Małopolskiego Przeglądu Dorobku Turystycznego i Kulinarnego KGW w Jabłonce, a także koła gospodyń, które wezmą udział w tegorocznej edycji Festiwalu Folklorystycznego  „Limanowska Słaza”.
 
Jury, podkreślając wysoki poziom wszystkich prezentacji, jak również fakt, że każde koło gospodyń wzięło udział we wszystkich konkursowych konkurencjach zdecydowało o przyznaniu następujących miejsc oraz nagród rzeczowych:
  • I miejsce oraz nagrodę finansową w wysokości  3 200 zł zdobyło KGW z Męciny.
  • dwa równorzędne II miejsca zajęły KGW w Rupniowie oraz KGW z Pasierbca. Oba koła otrzymały nagrody finansowe w wysokości 2 700 zł.
  • trzy równorzędne III miejsca oraz nagrody finansowe w kwocie 2 200 zł każda przyznane zostały KGW z Podłopienia, KGW ze Szczawy oraz KGW z Kamienicy Górnej.
 
Ponadto kwalifikacje na Małopolski Przegląd Dorobku Turystycznego i Kulinarnego KGW w Jabłonce zapewniły sobie: Koło Gospodyń Wiejskich z Męciny, Koło Gospodyń Wiejskich z Rupniowa oraz – jako rezerwowe – Koło Gospodyń Wiejskich z Pasierbca. Dodatkowo na festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza” w tym roku zakwalifikowały się: Koło Gospodyń Wiejskich z Pasierbca ze scenką obyczajową i śpiewem, Koło Gospodyń Wiejskich z Męciny ze scenką obyczajową i śpiewem, a także Koło Gospodyń Wiejskich z Rupniowa ze scenka obyczajową.


Liczba wyświetleń: 1069
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne