Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Góra Jaworz zdobyta podczas akcji Odkryj Beskid Wyspowy

16.08.2022
W niedzielę 8  sierpnia 2022 roku miało miejsce spotkanie turystów na górze Jaworz zorganizowane w ramach akcji "ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2022 – Znów wędrujemy po Beskidzkich Wyspach”. Na szczyt góry Jaworz turyści docierali z różnych stron, a główna grupa pod opieką przewodnika PTTK Jarosława Orła dotarła wędrując czerwonym szlakiem od strony Męciny przez górę Sałasz.

Mimo niesprzyjającej aury i złowrogich prognoz turyści  o godz. 8.00 wyruszyli ze stacji PKP w Męcinie i kilka minut po 11.00 dotarli na szczyt góry Jaworz już z nieśmiało wyzierającym zza chmur slońcem.Na miejscu przybyłą grupę oraz innych obecnych wędrowców przywitali Jan Skrzekut - Wójt Gminy Limanowa, Wojciech Włodarczyk -Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego oraz Piotr Stach -Wójt Gminy Laskowa.Po oficjalnym przywitaniu u podnóży góry gdzie wzniesiona jest wieża widokowa, ksiądz Dawid Włodarczyk pochodzący z Męciny odprawił mszę św., przy oprawie muzycznej kapeli Zespołu Regionalnego Kijom Worci z Pisarzowej.
Muzyka góralska i biesiadna w wykonaniu kapeli towarzyszyła turystom również podczas dalszej części spotkania - konkursów oraz wspólnego poczęstunku przygotowanego przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Męcinie. Oprócz ciepłego posiłku jakim był kapuśniak i można było skosztować także chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym oraz mnóstwo słodkich wypieków.
W trakcie trwania spotkania tradycyjnie odbyły się konkursy, a do laureatów trafiły cenne nagrody rzeczowe, przydatne podczas górskich wędrówek. Zdobywcami nagród zostali:NAJMŁODSZY: Jakub Franczak, 2 lata, Słopnice,
NAJSTARSZY: Eugeniusz Pawlik /78 lat/, Stańkowa.
UCZESTNIK Z NAJDALSZEGO ZAKĄTKA
POLSKI:
Sławomir Andrzejewski, Żagań,,
ŚWIATA: Maciej Grzyb, Londyn, Anglia.
RODZINNE ODKRYWANIE: Rodzina Górków z Sułoszowej k. Ojcowa,
NAJMILSZA: Monika Okońska, Wieliczka,     
NAJMILSZY: Dominik Jabłoński, Skrzętla
 
KONKURS WIEDZY O BESKIDZIE WYSPOWYM i ORGANIZATORACH:
I m. Marta Banach, Lipowe,                         
II m. Katarzyna Wąchała, Dobra,
III m. Bolesław Damasiewicz, Nowy Sącz.
 
Specjalne podziękowanie składamy dla Haliny Jabłońskiej za przygotowanie i dekorację ołtarza, naczelnika OSP Męcina Eugeniusz Krzyżaka oraz całej ekipie akcji Odkryj BESKID Wyspowy na czele z Czesławem Szynalikiem.

Wydarzenie zostało dofinansowane przez Województwo Małopolskie w ramach konkursu „Małopolska Gościnna 2022” realizowanego przy współpracy z Fundacją Rozwoju Regionu Rabka z siedzibą w Rabce - Zdroju. 
 


Liczba wyświetleń: 1061
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne