Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Dodatek węglowy

17.08.2022
Szanowni Państwo,
od dzisiaj można składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Limanowej wnioski o wypłatę dodatku węglowego w wysokości 3000 złotych jednorazowo dla gospodarstwa domowego.


W Dzienniku Ustaw z dnia 16 sierpnia 2022 r. pod poz. 1712 ukazało się rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska  w sprawie wzoru wniosku o wypłatę dodatku węglowego, które obowiązuje od 17 sierpnia 2022 r.

Formularz wniosku o wypłatę tego dodatku jest już dostępny w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Limanowej oraz można go pobrać tutaj lub pod artykułem.

Należy pamiętać o prawidłowym i uważnym wypełnieniu wniosku o wypłatę dodatku węglowego, a także jego podpisaniu. Prosimy, żeby wpisać we wniosku adres poczty elektronicznej, na który będzie wysłana informacja o przyznaniu dodatku węglowego.

Dodatek węglowy przysługuje gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego.
 
Przy dodatku węglowym nie obowiązuje próg dochodowy, a dodatek przysługuje również gospodarstwom, które już zakupiły węgiel.  Aby otrzymać dodatek węglowy nie trzeba przedstawiać faktur na zakup paliwa węglowego. Warunkiem otrzymania dodatku jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikami naszego Ośrodka pod numerem: 18 3373657 w godzinach od 7:30 do 15:30.

Więcej informacji o dodatku węglowym można znaleźć tutaj: https://gopslimanowa.naszops.pl/n,dodatek-weglowy, https://www.gov.pl/web/klimat/poradnik-dla-samorzadow-dotyczacy-wyplaty-dodatku-weglowego

źr. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Limanowej


Liczba wyświetleń: 6142
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne