Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

7 sierpnia zapraszamy do Starej Wsi na Festiwal „Beskidzkie Rytmy i Smaki”

05.08.2022

Już 7 sierpnia br. IX Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki” zawita do Starej Wsi Woli. Miejscem imprezy będzie parking obok Szkoły Podstawowej nr 2.

W programie m.in. występ Zespołu Regionalnego Starowiejski Hyr, dla zgromadzonej publiczności zaśpiewa także Tercet SMV, Divine Kids i Łucja Kowalczyk. Ponadto w trakcie wydarzenia odbędzie się degustacja potraw regionalnych, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Limanowa. Dla najmłodszych przewidziane są dmuchańce, malowanie twarzy oraz konne przejażdżki. Na zakończenie wieczoru zaplanowana jest zabawa taneczna z zespołem muzycznym The Lux.

Już dziś zapraszamy do Starej Wsi!

W trakcie trwającego od 25 czerwca do 4 września Festiwalu, którego organizatorem już po raz dziewiąty jest Forum Gmin Beskidu Wyspowego, prezentowana i promowana jest kultura, folklor i uroki regionu. Odbywają się koncerty zespołów regionalnych, kapel, chórów, orkiestr, zespołów muzycznych, wystawy rękodzieła artystycznego, kiermasze produktów regionalnych, konkursy oraz zabawy taneczne. Prezentowany jest również folklor, tradycje, muzyka, tańce, wyroby i produkty regionalne oraz rozstrzygany jest konkurs na potrawę i produkt regionalny pięciu grup etnicznych zamieszkujących Beskid Wyspowy Białych Górali, Lachów, Kliszczaków, Podhalan i Zagórzan.Wydarzenie organizowane jest w ramach akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”.

Projekt dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert "Małopolska Gościnna".Liczba wyświetleń: 1794
2

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne