Warsztaty artystyczne w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi

13.07.2022
Kolorowo, magnetycznie i z folklorem… tak było na warsztatach artystycznych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi. A wszystko za sprawą Tytusa Czyżewskiego, głównego bohatera projektu: „Tytus Czyżewski – pierwszy elektromagnetyczny poeta i malarz z Przyszowej”, który realizuje MBP w Limanowej.  Zajęcia pod nazwą „Magnetyczny folklor” prowadzi ManuCraftura i Monika Zielińska-Klimczak - pedagog, kulturoznawca, rzemieślnik oraz instruktor ceramiki w edukacji artystycznej i terapii. Na początku dzieci poznają postać Tytusa, potem oglądają jego obrazy i sposób malowania, a potem… potem jest najlepsze! Kreatywność ,wyobraźnia i dowolność w posługiwaniu się pędzlem, farbą, decoupage’em, brokatem, wzornikiem czy kreską. Dziękujemy! Było miło gościć u Was, w naszej letniej trasie artystycznej ruszamy dalej.

Warsztaty były ogromną frajdą dla dzieci z naszej gminy. Słowa uznania należą się Marii Trzupek, która przygotowała wspólnie z Moniką Zielińską-Klimczak bardzo interesującą formę warsztatów artystycznych, które będą przeprowadzane we wszystkich gminnych bibliotekach naszego powiatu.

Zadanie dofinansowane ze środków MKiDN w ramach programu: PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI. Partnerem jest GOKSiT Łukowica wraz z Biblioteką Publiczną w Łukowicy, Gminną Biblioteką Publiczną w Przyszowej - Filia.

źr. Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi