Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Ruszył nabór na granty do 200 tys. zł na obiekty sportowe i kulturalne

27.07.2022
Do 13 września br. można składać wnioski o dofinansowanie budowy, remontu lub zakupu sprzętu do obiektów sportowych i kulturalnych w ramach konkursu „Sportowo Kulturalnie Lokalnie”. Wysokość dofinansowania może wynieść od 50 do 200 tys. zł przy wkładzie własnym w wysokości minimum 20 proc. wartości projektu.

Organizatorem konkursu „Sportowo Kulturalnie Lokalnie” jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. Oferowane w jego ramach wsparcie realizacji projektów infrastrukturalnych odbywa się poprzez udzielanie darowizn pieniężnych na budowę lub remont oraz zakup niezbędnego wyposażenia obiektów sportowych i kulturalnych.

Konkurs jest przeznaczony m.in. dla jednostek samorządu terytorialnego, samorządowych zakładów budżetowych i samorządowych instytucji kultury, które są właścicielami, najemcami lub dzierżawcami obiektów infrastrukturalnych (umowa na co najmniej dziesięć lat licząc od daty zakończenia inwestycji) z zakresu sportu lub kultury.

Wnioskodawcy mogą ubiegać się o darowiznę w wysokości od 50 tys. zł do 200 tys. zł, przy czym udział własny wnioskodawcy musi wynosić co najmniej 20 proc. kosztów całego projektu.

W czasie trwania konkursu poprzez stronę www.gramywygrywamy.pl każdy może opisać lokalne potrzeby tj. czego brakuje w jego najbliższej okolicy i jakich inwestycji infrastrukturalnych w obszarze sportu lub kultury by oczekiwał. Jeżeli zgłoszony w konkursie projekt będzie odpowiadał na zapotrzebowanie znajdujące się na stronie www.gramywygrywamy.pl, to w trakcie oceny dostanie dodatkowe 10 punktów.

Wnioski zawierające szczegółowe założenia projektu, w tym harmonogram działań i budżet, oraz wszystkie niezbędne dokumenty w tym zgody i oświadczenia, można składać w terminie do 13 września br. poprzez formularz elektroniczny dostępny na TEJ STRONIE.

Więcej informacji o naborze można znaleźć TUTAJ.

Regulamin konkursu publikujemy w formie załącznika pod artykułem.

źr.  Serwis Samorządowy PAP


Liczba wyświetleń: 407
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne