Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Międzynarodowa XIX edycja zawodów w biegu na orientację LIMANOWA CUP

11.07.2022
W dniach 2-4 lipca 2022r. na Wilkowisku, w Kasinie Wielkiej i Rabce Zdrój odbywała się XIX edycja Międzynarodowych Zawodów w biegu na orientację „Limanowa Cup”. Organizatorem tych zawodów był klub „Patria” Młynne.

Na liście startowej znalazło się prawie 250 zawodników z Polski, Litwy, Izraela, Czech, Ukrainy i Szwecji. W tej grupie znalazło się ponad 30 zawodników „Patrii”.

Etap I rozegrany został na Wilkowisku na mapie „Wilkowisko – Trzy Góry” w kompleksie leśnym u podnóża góry  Kostrza. Był to bieg średniodystansowy z dużą ilością punktów, w terenie z wieloma jarami i strumieniami. Centrum zawodów wraz z parkingiem i metą znajdowało się przy OSP Wilkowisko, która była współorganizatorem tego etapu i wywiązała się w przygotowaniach i pracy podczas imprezy „na szóstkę”.

Etap II i oczywiście zmiana lokalizacji. Tym razem zawodnicy przenieśli się na Śnieżnicę, gdzie przy wydatnej pomocy pracowników wyciągu narciarskiego „Kasina-Ski” odbył się bieg klasyczny, który praktycznie ustawił kolejność na czołowych lokatach w poszczególnych kategoriach. Bardzo trudny technicznie teren oraz wysokie temperatury dawały się we znaki uczestnikom „Limanowa Cup”.

Etap III  zawodnicy przyjęli z wielką ulgą bowiem po leśnych zmaganiach przeniesiono się do centrum Rabki Zdrój, gdzie w Parku Zdrojowym i w centrum miasta odbył się wydłużony bieg sprinterski. Start zlokalizowany został na przepięknym kompleksie sportowym KS „Wierchy” Rabka, z metą w przepięknym amfiteatrze. Przebiegi przez ulice zabezpieczały służby mundurowe – Policja i Straż Miejska, którym należą się słowa pochwały.

Dekoracja w amfiteatrze na długo pozostanie w pamięci najlepszym zawodnikom, bo organizatorzy wręczali im przepiękne medale wraz z dyplomami, a na koniec wśród wszystkich uczestników rozlosowano sporo świetnych nagród ufundowanych przez rodziców zawodników z klubu „Patria” Młynne.

Do świetnej organizacji zawodnicy Patrii dołożyli znakomite wyniki i wielu z nich powróciło do domu z medalami.

Wyniki końcowe:
elita damska: 1m. Hanna Paulava (Śląsk Wrocław), 2m. Małgorzata Pachnik  (Orientpark Iwiny),
3m. Adrianna Filipiak (Hades Poznań)

elita męska: 1m. Kacper Kuca (UNTS Warszawa), 2m. Tomasz Jurczyk (Sparta Czyżowice),  3m Mateusz Filipiak (Hades Poznań)

Medalowe pozycje zawodników „Patrii”:
K10N – 2m. Hanna Wiktor , 3m. Anna Stypuła
K16 – 2m. Magdalena Fitrzyk
KM10 – 3m. Król Krystian
M10N – 1m. Szymon Stypuła, 2m. Michał Sajdak
M14 – 3m. Antoni Bałaziński.
 
UKS „Patria” Młynne dziękuje serdecznie za pomoc w organizacji XIX Limanowa Cup: OSP Wilkowisko, Stacja Narciarska „Kasina-Ski”, Urząd Miasta, Straż Miejska, Policja w Rabce Zdrój i oczywiście sponsorom klubu : „Midrew” Paweł Michura, „Indeco” Piotr Wilczek, „Elfach” Marek Golonka i Gmina Limanowa.
 
W przyszłym roku „Patria” będzie miała pracowity rok jeśli chodzi o organizację imprez bowiem w czerwcu będzie organizatorem Mistrzostw Polski Młodzików, a miesiąc później odbędzie się jubileuszowa XX edycja „Limanowa Cup”. Do tego dojdzie jeszcze w maju XXV – lecie klubu, a jesienią XXV Bieg Niepodległości. Sporo tego, ale klub z Młynnego na pewno podoła tym wyzwaniom, bo prezes klubu i zarazem trener zawsze podkreśla, że z taką ekipą (rodzice, sędziowie, kartografowie, sponsorzy) można naprawdę sięgać po coraz wyższe cele.

Autor: Witold Sochacki


Liczba wyświetleń: 790
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne