A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Podsumowanie roku szkolnego 2021/2022 – nagrody dla uczniów i podziękowania dla nauczycieli

23.06.2022
W dniu 22 czerwca br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Limanowa wręczono nagrody uczniom za szczególne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2021/2022.
W imieniu Wójta Jana Skrzekuta oraz jego zastępcy Wojciecha Pazdana, a także w imieniu własnym, Edyta Król Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej przywitała dyrektorów, nauczycieli, pracowników obsługi oraz uczniów. Na uroczystości obecni byli również Agnieszka Jędrzejek – wizytator Kuratorium Oświaty oraz Przewodniczącego Rady Gminy Limanowa Stanisław Młyński.
 
Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Dyrektorzy i Pracownicy Szkół.
I tak kolejny rok szkolny dobiega końca. Rok szkolny, który obfitował w liczne interesujące wydarzenia i projekty, inicjowane i tworzone zarówno przez każdą szkołę, indywidualnych nauczycieli, jak i przez samych uczniów. Chcemy dziś podsumować Waszą pracę. Nie sposób jest wymienić wszystkie wydarzenia, które przyczyniły się do Waszych sukcesów.  Każdy z Was go osiągnął i za to właśnie dzisiaj chcemy Wam pogratulować i wyrazić swoją dumę.
Drodzy uczniowie
Dzisiejszy dzień to czas gratulacji, podziękowań i życzeń. Gratulujemy  osiągnięć, jakie były Waszym udziałem podczas mijającego roku szkolnego.
Dziękujemy za to że jesteście ludźmi dla których wiedza, umiejętności
i pokonywanie przeszkód jakie stawia świat nie przysłania najważniejszych idei życia jakimi są: dobroć, życzliwość otwartość na ludzi i otoczenie.
Życzymy Wam, abyście nadchodzące letnie miesiące spędzili ciekawie, przyjemnie i zdrowo, abyście przywieźli z wakacji mnóstwo wrażeń i wspomnień. Ale przede wszystkim życzymy Wam odpoczynku! Cieszcie się towarzystwem innych ludzi: sprawdzonymi przyjaźniami i nowymi znajomościami.
Drodzy Nauczyciele
Obecnie nauczyciel to osoba, która jest nie tylko fachowcem w swojej dziedzinie, ale także sprawnym pedagogiem, psychologiem, wychowawcą nie tylko swoich uczniów, ale bardzo często osobą pomocną także ich rodzicom. Jak mało kto potrafi sprostać rosnącym z roku na rok wymaganiom, zwiększającej się ilości obowiązków, rosnącym potrzebom szkoły i uczniów. Jest osobą stale dokształcającą się, powiększającą zasób swej wiedzy, szukającą ciekawych i niebanalnych rozwiązań. A przy tym wszystkim to zwykle człowiek pogodny, życzliwy i wyrozumiały.
Każdy uczeń potrzebuje właściwej motywacji do pracy, oczekuje pochwały, nagrody za rzetelne jej wykonanie. Nagrody są ważne, ale uświadamiamy też wychowankom, iż nagroda nie jest najważniejsza, ale wiedza, satysfakcja i zadowolenie. Zgromadzeni tu uczniowie wyróżniają się nie tylko wiedzą, ale i zaangażowaniem w życie swoich środowisk. Mają czas na naukę, pracę społeczną i rozwijanie własnych zainteresowań. Chcielibyśmy podziękować Wszystkim nauczycielom, za pomoc uczniom, w rozwijaniu ich talentów, pasji, umiejętności. Za każdą dołożoną cegiełkę w procesie wewnętrznego rozwoju naszych dzieci. Sprawowanie opieki pedagogiczno-wychowawczej nad uczniem uzdolnionym to też wielkie wyzwanie dla samego nauczyciela. Kluczem
do sukcesu jest osobowość nauczycieli szkół gminnych, ich wiedza i entuzjazm. Gratulujemy  i dziękujemy Państwu za pomoc dzieciom uzdolnionym w rozwijaniu
ich talentów, pasji i umiejętności.
Szczególne słowa podziękowania kieruję także do naszych Dyrektorów, którzy będąc nauczycielami, nieustannie zabiegają o sprawne funkcjonowanie naszych gminnych szkół, dobrą współpracę i otwartość na wszystkich tych którzy tworzą społeczność szkolną.
Prosimy przekazać Rodzicom, iż mamy nadzieję że przez cały rok szkolny czują się cząstką społeczności szkolnych. A także podziękować im za wkład pracy
i osobiste zaangażowanie w edukację i wychowanie naszych młodych przyjaciół. Młodzież lepiej wykształcona, o lepszych kwalifikacjach w przyszłości dobrze zadba o naszą gminę.
 Serdeczne podziękowania składamy na ręce pracowników obsługi
i administracji naszych szkół. Dziękujemy Wam za to, że każdego dnia dbacie o to, aby nauczyciele i uczniowie mogli realizować swoje oświatowe misje
w odpowiednio przygotowanych salach lekcyjnych, poruszać się po czystych korytarzach, spożywać smaczne obiady, a także za wszelką pomoc w realizowaniu naszego wspólnego celu, jakim jest wychowanie młodego człowieka.
Jeszcze raz wszystkim dziękujemy i gratulujemy.

 
NAGRODZENI UCZNIOWIE

            
Lp. Nazwa szkoły Imię i nazwisko ucznia Przedmiot
1 Młynne Kinga Bołoz J. Polski
2 Młynne Michał Sajdak
3 Nowe Rybie Zofia Bieda
4 Nowe Rybie Oliwia Bieniek
5 Pisarzowa Natalia Dutka
6 Męcina 1 Wiktoria Woźniak Biologia, Przyroda , Chemia, Geografia
7 Mordarka Maksymilian Rosiek
8 Stara Wieś 1 Wojciech Franczak
 9 Siekierczyna 1 Filip Oleksy Historia
10 Wysokie Emilia Hasior
11 Męcina 1 Maksymilian Dudzik
12 Mordarka Wojciech Ryś
13 Pisarzowa Miłosz Koszut
14 Rupniów Julia Smoter
15 Męcina 1 Martyna Wnękowicz J. Angielski
16 Pasierbiec Antonii Dudziak
17 Rupniów Martyna Halota
18 Rupniów Julia Banat
19 Siekierczyna 2 Justyna Saczka Biblijny
20 Stara Wieś 1 Marek Bulanda
21 Siekierczyna 1 Wiktoria Nawalaniec Artystyczna
22 Siekierczyna 1 Marlena Wardęga
23 Siekierczyna 1 Nikodem Zoń
24 Siekierczyna 1 Adam Pająk
25 Siekierczyna 2 Milena Dudek
26 Męcina 1 Alicja Kaptur
27 Pisarzowa Daria Górszczyk
28 Pisarzowa Justyna Raczek


             
 
OPIEKUNOWIE NAGRODZONYCH UCZNIÓW
 
 
Lp. Opiekun
1 Anna Pytel
2 Anna Szewczyk
3 Anna Zoń
4 Barbara Raczek
5 Barbara Szewczyk
6 Bogumiła Lasek
7 Ewelina Miśkowiec
8 Irena Frączek
9 Jadwiga Kuś
10 Jolanta Danel
11 Karol Stanisz
12 Kazimiera Biernat
13 Kinga Lupa
14 Krystyna Tobiasz
15 Ks. Kazimierz Matusik
16 Ks. Piotr Siemek
17 Maria Gąsiorek
18 Maria Siciarz
19 Maria Wyżycka
20 Marta Machynia
21 Monika Postrożna
22 Renata Długosz
23 Sabina Myszka
24 Wiesława Boruta 
 
Wspólne spotkanie było doskonałą okazją by podziękować odchodzącym na emeryturę pracownikom :  
 
Nauczyciele: 
Emilia Kolawa – Szkoła Podstawowa w Mordarce
Jadwiga Kowalczyk – Szkoła Podstawowa w Nowym Rybiu
 
Pracownicy obsługi :
Józefa Opach – Szkoła Podstawowa w Nowym Rybiu
Irena Kadłubiak – Szkoła Podstawowa w Rupniowie
Bernadeta Opiela – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Starej Wsi
Ponadto Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut  podziękował Magdalenie Strzebońskiej Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Pisarzowej oraz Halinie Mące Dyrektorowi Szkoły Podstawowej Nr 1 w Starej Wsi, które wraz z upływem wakacji zakończą pełnienie funkcji dyrektora w naszych szkołach.

„Bardzo dziękujemy za lata pracy na rzecz społeczności naszych szkół podczas pełnienia funkcji dyrektora placówki. Za wkład w rozwój naszych szkół, dbałość o kadrę pedagogiczną, dobre wychowanie i nauczanie naszych uczniów. Za te wszystkie lata waszej dobrej, a jakże ciężkiej i odpowiedzialnej pracy jeszcze raz bardzo dziękujemy.”


Liczba wyświetleń: 701
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30