Edukacja prawna w ramach projektu Sursum Corda

29.06.2022
Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez POWIAT LIMANOWSKI, w ramach którego prowadzimy nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje.

Celem projektu jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów.
Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy - prowadzimy także EDUKACJĘ PRAWNĄ, która zmierza do zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa.

W II kwartale 2022r. w ramach działań z zakresu edukacji prawnej, przygotowaliśmy następujące materiały:
  1. WIDEOPORANIKI PRAWNE kilkuminutowe, profesjonalne filmiki o tematyce: „E-Urząd", „Eksmisja" oraz „Urlop wypoczynkowy"
  2. E-BIULETYN z zakresu prawa pracy wydawany co kwartał
  3. WZORY DOKUMNETÓW PRAWNYCH z różnych dziedzin prawa do pobrania, przydatnych w pracy i w życiu codziennym, np. umowa kupna sprzedaży samochodu, formularz reklamacji, czynny żal, odstąpienie od umowy, wypowiedzenie stosunku pracy itd.
 Materiały są dostępne również do pobrania na dedykowanej dla Powiatu internetowej podstronie projektowej.

źr. Stowarzyszenie Sursum Corda