A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Dni Matematyki i Nauk Przyrodniczych w Szkole Podstawowej w Mordarce

23.06.2022
W czerwcu bieżącego roku w Szkole Podstawowej w Mordarce odbyły się Dni Matematyki i Nauk Przyrodniczych. Uczniowie w trakcie tych dni uczestniczyli w konkursach, różnych warsztatach i pokazach.
 
Na stoiskach matematycznych tworzyli graniastosłupy, ostrosłupy, wielościany platońskie, wielościany archimedesowe i inne ciekawe bryły. Podczas warsztatów uczniowie mogli również wykonać bryłkę albo zwierzątko metodą origami. Swoją wiedzę i wyobraźnię geometryczną sprawdzali poprzez rozwiązywanie quizów lub układając łamigłówki przestrzenne Happy Cubes. Natomiast doświadczenia z fizyki dla swoich młodszych kolegów przygotowali i zaprezentowali uczniowie klasy VIIIa. Julka, Paulina, Amelka, Ania, Szymon i Maks przyciągnęli uwagę i zaciekawili pierwszoklasistów.
 
Na stoiskach z biologii uczniowie wykonywali samodzielnie preparaty z mchu, które następnie oglądali pod mikroskopem. Obejrzeli także preparaty trwałe: tkanki roślinne i zwierzęce oraz narządy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się klocki konstrukcyjne do projektowania maszyn, zwierząt, robotów oraz stanowiska komputerowe do projektowania obiektów 3-D w Skriware Market pod druk 3D.
 
Dla uczniów przygotowane były również, dobrze im znane, klocki SkriKit. Budując figury uczniowie mogli korzystać z gotowych projektów, dostępnych na Skrimarket. Uczniowie korzystali również z kreatora Skribotów na Skrimarket. Dzięki kreatorowi mogli odwzorowywać klocki SkriKit i wiele dodatkowych części konstrukcyjnych. Kątownik, śruba, nakrętka, to wszystko mogli dowolnie ze sobą zestawiać, łączyć w wirtualnym kreatorze konstrukcji zintegrowanym z drukarką 3D Skinter Creator. Uczestnicy zajęć testowali również roboty.
 
Uczniowie z klas IV-VIII rywalizowali w zorganizowanych dla nich szkolnych konkursach. Konkurs matematyczny „Myślę i liczę” został przeprowadzony w pięciu kategoriach wiekowych. Nagrody zostały ufundowane przez działające w szkole SKO przy PKO BP. Natomiast konkurs ekologiczny został przeprowadzony na platformie Quizizz. Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy podjęli te wyzwania.
 


Aktywny udział dzieci i młodzieży w warsztatach i konkursach przyniósł wiele satysfakcji nauczycielom. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i wspólną, nieco inną, naukę.
 
Nauczyciele przedmiotów matematyczno-przyrodniczych: Paweł Ciuła, Grażyna Kunicka, Karol Stanisz, Katarzyna Strug, Małgorzata Warzecha
 
źr. Szkoła Podstawowa w Mordarce


Liczba wyświetleń: 303
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30