A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Daleka wyprawa do Portugalii w ramach projektu Erasmus +

23.06.2022
Kolejny bardzo ciekawy tydzień przeżyło pięciu uczniów z klas VIII ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Starej Wsi w ramach realizowanego projektu Erasmus +  Do Best With Waste.

Tym razem mieliśmy przyjemność być w państwie położonym w zachodniej części Europy Południowej na południowym zachodzie Półwyspu Iberyjskiego w Portugalii.   Dokładnie dotarliśmy do portugalskiej szkoły znajdującej się w Esposende. Jest to jedyne miasteczko w Portugalii połączone bezpośrednio z Oceanem Atlantyckim. Uczniowie mogli zwiedzić kilka bardzo ciekawych miejsc. I tak zwiedziliśmy Bragę - jedno z najstarszych miast w Portugalii oraz Porto, określane jako „Miasto Mostów”, „Miasto Niezwyciężone” albo „Stolica Północy”.

Tym razem motywem przewodnim naszego spotkania było kompostowanie. Learning Teaching Trening to nie tylko wyjazdy do partnerów projektu i zwiedzanie, ale równocześnie to zajęcia i warsztaty projektowe powiązane tematycznie ze sobą. Dziś już planujemy kolejny wyjazd. We wrześniu jedziemy z wizytą do rumuńskiej szkoły w Falticeni.

Szkolny koordynator projektu
Maria Kita

źr. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Starej Wsi


Liczba wyświetleń: 278
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30