Zaproszenie na wakacje z 11 Małopolską Brygadą Obrony Terytorialnej

26.05.2022
W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym, chcielibyśmy zaprosić Państwa na najbliższe 16-dniowe szkolenie podstawowe oraz 8-dniowe szkolenie wyrównawcze w 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

„Szesnastka” skierowana jest dla osób, które nie posiadają przeszkolenia wojskowego. Osoby, które są żołnierzami rezerwy i składali przysięgę wojskową, przejdą 8-dniowe szkolenie wyrównawcze, które ma na celu zapoznanie się ze specyfiką działania w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Najbliższe wcielenie odbędzie się 25 czerwca w ramach akcji „Wakacje z 11 MBOT”. Zapraszamy na nie przede wszystkim studentów, maturzystów, pełnoletnich uczniów szkół średnich, nauczycieli oraz osoby, które chcą spróbować swoich sił w mundurze. Uroczysta przysięga nowo wcielonych odbędzie się 10 lipca w Myślenicach.

Wszystkich zainteresowanych wstąpieniem w szeregi 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej zachęcamy do skorzystania z pomocy dedykowanego rekrutera z właściwego terytorialnie powiatu.

Dane kontaktowe można znaleźć na stronie https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

Także istnieje możliwość złożenia wniosku w najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji WCR (dawniej WKU) lub poprzez platformę internetową ePUAP.

źr. 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej