XI Gminny Konkurs Języka Angielskiego

16.05.2022
Już po raz jedenasty uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych. 11 maja 2022 r. Szkoła Podstawowa w Mordarce gościła uczniów szkół podstawowych, którzy wzięli udział w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego pod patronatem Wójta Gminy Limanowa. Uczestnicy zmagali się z testem sprawdzającym m.in. wiedzę leksykalno-gramatyczną. Dodatkowym zadaniem było rozwiązanie quizu w formie online, w którym trzeba się było wykazać wiedzą o krajach anglojęzycznych. Wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności.

Komisja konkursowa, w skład której wchodzili nauczyciele szkół podstawowych, wyłoniła następujących laureatów:

Kategoria I: klasy 1-3
I miejsce - Krzysztof Siciarz – Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie;
opiekun - p. Renata Frączek-Mamak
II miejsce - Anna Zygmunt – Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie;
opiekun - p. Lucyna Stasik
III miejsce - Patrick Matras – Szkoła Podstawowa w Mordarce;
opiekun - p. Renata Szewczyk

Kategoria II: klasy 4-8
I miejsce - Martyna Halota – Szkoła Podstawowa w Rupniowie;
opiekun - p. Ewelina Miśkowiec
II miejsce - Martyna Wnękowicz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie;
opiekun - p. Anna Szewczyk
III miejsce - Radosław Bulanda – Szkoła Podstawowa w Mordarce;
opiekun - p. Renata Włodarczyk

W uroczystości podsumowania konkursu i wręczenia nagród uczestniczyli Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej Edyta Król oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mordarce Paweł Ciuła.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Limanowa oraz opiekunom SKO przy PKO BP pani Małgorzacie Warzecha i pani Katarzynie Strug za ufundowanie nagród dla laureatów i uczestników konkursu. Wszystkim uczniom oraz ich nauczycielom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Koordynator konkursu - Renata Włodarczyk

źr. Szkoła Podstawowa w Mordarce