Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Uroczyste przekazanie wozu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Wysokie

25.05.2022
21 maja br. odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie nowego wozu ratowniczo – gaśniczego dla OSP Wysokie (marki Man 320) oraz włączenie jednostki do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego.  
 
Uroczystość rozpoczęła msza św. w Kościele parafialnym w Kaninie. Po zakończonej eucharystii na placu przy remizie OSP w Wysokiem dokonano poświęcenia nowego samochodu bojowego, a także oficjalnego przyjęcia jednostki do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez Szkołę Podstawową w Wysokiem, a także grupę taneczną działającą przy Szkole Podstawowej w Roztoce. Na scenie wystąpił także Zespół Regionalny „Starowiejski Hyr”ze Starej Wsi, a następnie gości bawił zespół „Tacy Inni”.
 
W uroczystości wzięli udział licznie zgromadzeni goście oraz przedstawiciele lokalnych samorządów i instytucji. Wśród których pojawili się m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska, Prezes  Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Edward Siarka, Poseł na Sejm RP Urszula Nowogórska, Radny Województwa Małopolskiego Grzegorz Biedroń, Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Starosta Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga, Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego Józef Pietrzak, Wójt Gminy Łukowica Bogdan Łuczkowski, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Limanowej st. bryg. Tomasz Pawlik, Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Limanowej podinsp. Piotr Wąchała, Komendant OSP Wysokie Tadeusz Witecki, Zastępca Komendanta OSP Wysokie, a zarazem Radny Gminy Limanowa Sylwester Hasior, Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP Grzegorz Janczy, Dyrektor Zarządu Wykonawczego ZOSP RP Kazimierz Sady, członek zarządu głównego ZOSP RP Andrzej Jarocha, Prezes Oddziału Miejsko-Gmninnego Związku OSP RP Aleksander Krzysztof, Komendantem Gminny Związku OSP w Limanowej Wojciech Świerczek, Sołtys wsi Wysokie Władysław Lorek, Proboszcz Parafii w Kaninie ks. Jan Raś, Proboszcz Parafii Rzepiennik Strzyżewski ks. Piotr Witecki, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wysokiem Bogdan Kożuch, Prezesi i Naczelnicy oraz poczty sztandarowe z pojazdami bojowymi wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy Limanowa.

Fot. FotoKról Danuta i Józef Król


Liczba wyświetleń: 1019
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne