A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”

10.05.2022
Finał III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück” odbył się dnia 27 kwietnia 2022 r. w sali kameralnej Domu Kultury w Limanowej przy współpracy organizacyjnej z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Nowym Sączu – Filia w Limanowej. Uroczystość połączona była z wystawą prac plastycznych i prelekcją skierowaną do młodzieży przez Panią prof. dr hab.  Elżbietę Kutę – prezesa Stowarzyszenia „Rodzina Więźniarek Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego Ravensbrück” oraz Pana Andrzeja Roga – aktora i wieloletniego reżysera koncertów „Siła Miłości” dedykowany więźniarkom KL Ravensbrück.
 
Sponsorami tegorocznego konkursu byli:
 • Wójt Gminy Limanowa;
 • Stowarzyszenie „Rodzina Więźniarek Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego Ravensbrück”;
 • Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski;
 • Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu – Filia w Limanowej;
 • Szkoła Podstawowa im. Królowej Korony Polskiej w Kłodnem.
 
Konkurs ogłoszony został na stronach internetowych organizatorów: www.spklodne.szkolnastrona.pl, https://www.pbwnowysacz.pl/category/aktualnosci-limanowa/, na stronie www.konkursydladzieci.eu oraz na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Krakowie: https://kuratorium.krakow.pl/iii-ogolnopolski-konkurs-plastyczny-w-kregu-poezji-i-prozy-lagrowej-wiezniarek-kl-ravensbruck/. Do dnia 19.04.2022 r. na adres Szkoły Podstawowej w Kłodnem wpłynęły 85 prace plastyczne.
Po wstępnej ocenie zgodności prac z regulaminem konkursu, 20 kwietnia 2022 r. jury w składzie:
 • Roman Ciesielczyk - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kłodnem,
 • Agata Jabłońska - Bibliotekarz Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu – filia w Limanowej,
 • Maria Wrona – mgr sztuk artystycznych,
 • Ewa Tobiasz – nauczyciel j. polskiego,
 • Klaudia Wideł – nauczyciel plastyki,
 • Ewa Jabłońska – nauczyciel plastyki,
 • Małgorzata Karabin – koordynator konkursu,
oceniło prace i wyłoniło zwycięzców (I, II i III miejsce oraz wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych).
 
Wyniki konkursu są dostępne tutaj.
 
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do kolejnych edycji konkursu.
 
źr. Szkoła Podstawowa im. Królowej Korony Polskiej w Kłodnem


Liczba wyświetleń: 127
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30