Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”

10.05.2022
Finał III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück” odbył się dnia 27 kwietnia 2022 r. w sali kameralnej Domu Kultury w Limanowej przy współpracy organizacyjnej z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Nowym Sączu – Filia w Limanowej. Uroczystość połączona była z wystawą prac plastycznych i prelekcją skierowaną do młodzieży przez Panią prof. dr hab.  Elżbietę Kutę – prezesa Stowarzyszenia „Rodzina Więźniarek Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego Ravensbrück” oraz Pana Andrzeja Roga – aktora i wieloletniego reżysera koncertów „Siła Miłości” dedykowany więźniarkom KL Ravensbrück.

Sponsorami tegorocznego konkursu byli:
  • Wójt Gminy Limanowa;
  • Stowarzyszenie „Rodzina Więźniarek Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego Ravensbrück”;
  • Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski;
  • Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu – Filia w Limanowej;
  • Szkoła Podstawowa im. Królowej Korony Polskiej w Kłodnem.

Konkurs ogłoszony został na stronach internetowych organizatorów: www.spklodne.szkolnastrona.pl, https://www.pbwnowysacz.pl/category/aktualnosci-limanowa/, na stronie www.konkursydladzieci.eu oraz na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Krakowie: https://kuratorium.krakow.pl/iii-ogolnopolski-konkurs-plastyczny-w-kregu-poezji-i-prozy-lagrowej-wiezniarek-kl-ravensbruck/. Do dnia 19.04.2022 r. na adres Szkoły Podstawowej w Kłodnem wpłynęły 85 prace plastyczne.
Po wstępnej ocenie zgodności prac z regulaminem konkursu, 20 kwietnia 2022 r. jury w składzie:
  • Roman Ciesielczyk - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kłodnem,
  • Agata Jabłońska - Bibliotekarz Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu – filia w Limanowej,
  • Maria Wrona – mgr sztuk artystycznych,
  • Ewa Tobiasz – nauczyciel j. polskiego,
  • Klaudia Wideł – nauczyciel plastyki,
  • Ewa Jabłońska – nauczyciel plastyki,
  • Małgorzata Karabin – koordynator konkursu,
oceniło prace i wyłoniło zwycięzców (I, II i III miejsce oraz wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych).

Wyniki konkursu są dostępne tutaj.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do kolejnych edycji konkursu.

źr. Szkoła Podstawowa im. Królowej Korony Polskiej w Kłodnem