A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Gminna Biblioteka zrealizowała projekt pn. „Sieć na kulturę”

05.05.2022
Za nami kreatywne warsztaty, moc wyzwań i technologicznych ciekawostek. Najmłodsi zostali „schwytani w sieć” i zainspirowani to twórczej pracy. Było mnóstwo dobrej zabawy i przekazanej w przyjazny i ciekawy sposób wiedzy. Teraz czas na małe podsumowanie.
 
 Jak już informowaliśmy nasza biblioteka uczestniczyła w projekcie pn.: „Sieć na kulturę” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”). Projekt realizowała Fundacja Wspierania Zrównoważonego Rozwoju. Jego głównym celem było: podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury, poprzez organizację szkoleń oraz dostęp do materiałów edukacyjnych; rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 poprzez prowadzenia atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć oraz wyposażenie placówek kultury w sprzęt niezbędny do organizacji zajęć i warsztatów.
 
Zadanie składało się z dwóch etapów. W pierwszym etapie przeszkoleni zostali pracownicy biblioteki, w drugim zorganizowanym na przełomie marca i kwietnia przy wsparciu trenera z Fundacji Wspierania Zrównoważonego Rozwoju przeprowadziliśmy warsztaty online dla dzieci.     
 
W ramach wirtualnych zajęć uczestnicy nabyli nowe umiejętności, jak np. projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych oraz ćwiczyli umiejętność pracy zespołowej.
 
Dzięki udziałowi w projekcie zasoby naszej biblioteki wzbogaciły się o sześć laptopów, które będziemy wykorzystywać podczas zajęć oferowanych w bibliotece.
 
źr. Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi


Liczba wyświetleń: 88
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30