Zespół Regionalny „Spod Kicek” z Mordarki ze Srebrną Rózgą 13. Pogórzańskich Godów

28.04.2022
23 – 24 kwietnia 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej odbyła się 13. edycja Pogórzańskich Godów. Komisja Artystyczna obejrzała i oceniła widowiska zaprezentowane przez 10 zespołów regionalnych z 5 powiatów województwa małopolskiego.

W KATEGORII ZESPOŁÓW REGIONALNYCH:
  • ZŁOTĄ RÓŻDŻKĘ i nagrodę finansową w kwocie 3500,00 Zespołowi Regionalnemu KOWALNIA ze Stróż za program ZMÓWINY
  • SREBRNĄ RÓŻDŻKĘ  i nagrodę finansową w kwocie 2500,00 Zespołowi Regionalnemu SPOD KICEK z Mordarki za program WYZWOLINY NA KOWOLA
  • BRĄZOWĄ RÓŻDŻKĘ i nagrodę finansową w kwocie 2000,00 Zespołowi Regionalnemu OwCoK z Jabłonki za program PRZENOSINY I CEPOWINY ORAWSKIE
 Nagrodzone różdżkami zespoły nominowane zostały do Międzywojewódzkiego Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej.

Ponadto wśród wyróżnionych zespołów znalazł się gminny Zespół Regionalny „Starowiejski Hyr” ze Starej Wsi za podjęcie tematu PO CHRZCINACH, zaprezentowanie niezwykle zróżnicowanego stroju, dobry śpiew i dbałość o rekwizyty obrzędowe.

Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych artystycznych zmaganiach.

źr. MCK Sokół