Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

„Patria” Młynne z medalami ekstremalnego „SPRING CUP 2022”

11.04.2022
Z 6 medalami z Międzynarodowych Zawodów w biegu na orientację powróciła do Młynnego 20 osobowa ekipa „Patria” Młynne. W dniach 1-3 kwietnia w Olkuszu i okolicach Ogrodzieńca odbyły się Międzynarodowe Zawody „Spring Cup”. W gronie ponad 700 zawodników z 7 krajów znalazła się także ekipa „Patria” Młynne.

Etap 1 – Olkusz – bieg sprinterski
Typowy bieg sprinterski miejski z metą na rynku w Olkuszu. Temperatura 0 stopni C, deszcz ze śniegiem non stop. W takich warunkach przyszło zmagać się z trasami zawodnikom.  Nieźle, naprawdę nieźle było tego dnia jeśli chodzi o wyniki: Michał Sajdak 3 miejsce, Dominik Sułkowski 2 miejsce, Damian Michura 3 miejsce, Sara Duplak 3 miejsce, Anna Stypuła 3 miejsce, 9 miejsce – Julita Mordarska.

Etap 2 – Rodaki – bieg średniodystansowy
Tym razem na zawodników czekała rywalizacja typowo zimowa -4 stopnie C, śnieg – pokrywa ok 30 cm. Bardzo trudny technicznie etap z wieloma punktami kontrolnymi sprawiał zawodnikom spore kłopoty. Do tego rywalizacja przebiegała w iście zimowej scenerii.
Wyniki naszych zawodników: Król Krystian 2 miejsce, Dominik Sułkowski  1 miejsce , Szymon Stypuła 3 miejsce, Antoni Bałaziński 10 miejsce, Sara Duplak 2 miejsce, Wanda Piszczek 1 miejsce, Anna Stypuła 2 miejsce, Sroka Małgorzata 9 miejsce, 10 miejsce – Julita Mordarska.

Etap 3 – Rodaki k/Ogrodzieńca – bieg średniodystansowy
Zimowe plenery, sporo saren i jeleni w lesie i oczywiście dziesiątki punktów kontrolnych na trasach zawodów. Bieg finałowy miał ustalić kolejność w poszczególnych kategoriach . Zawodnicy Patrii powalczyli ostro w ostatnim etapie i utrzymali wysokie miejsca. Ostatecznie Dominik Sułkowski 2 miejsce, Anna Stypuła 2 miejsce, Krystian Król, Sara Duplak, Wanda Piszczek i Szymon Stypuła 3 miejsce. Nareszcie znakomity bieg zaliczył Antoni Bałaziński, który ostatniego dnia osiągnął znakomite 3 miejsce i awansował w „generalce” na 5 pozycję. Błędy na trasie biegu sprinterskiego i średni występ drugiego dnia uniemożliwiły mu bezpośrednią walkę o podium. Wyniki pozostałych zawodników, którzy zaliczyli wszystkie 3 dni : 7 miejsce – Julita Mordarska, 12 miejsce – Małgorzata Sroka, 11 miejsce – Oskar Mordarski, 14 miejsce – Filip Zelek, 17 miejsce – Dawid Kurnyta, 11 miejsce – Martyna Zelek.

23 lata startujemy w zawodach sportowych w biegu na orientację i zaliczyliśmy pewnie ponad 300 startów, ale jeszcze nigdy rywalizacja przez trzy dni nie przebiegała w tak ekstremalnych warunkach. Dlatego też tym bardziej należą się wielkie brawa całej naszej ekipie. Niektórzy z naszych zawodników nie ustrzegli się błędów w pojedynczych etapach, albo wyeliminowały ich lekkie kontuzje, ale walczyli do końca.  O trudnościach podczas tych zawodów niech świadczy także to, że ponad 170 zawodników nie ukończyło tych trzydniowych zmagań.

Podziękowania dla naszych sponsorów: Indeco P. Wilczek, Midrew P. Michura, Elfach M.Golonka, Gmina Limanowa i oczywiście rodzice zawodników z naszego klubu.
 
Kolejny start to początek maja i udział w Mistrzostwach Małopolski w Suchej Beskidzkiej.

Zwracamy się z prośbą do firm i instytucji na terenie Limanowszczyzny o wsparcie finansowe naszego klubu, bowiem w związku z rosnącymi w ogromnym tempie cenami noclegów, wyżywienia i transportu musimy bardzo ograniczyć nasze starty. W tym roku już po raz XIX spotkamy się na trasach „Limanowa Cup” (2-4.07.2022). Tym razem zawodnicy walczyć będą na Wilkowisku, w Kasinie Wielkiej i Rabce Zdrój, a za rok … XX edycja Limanowa Cup w Limanowej (tam gdzie wszystko się zaczęło) i XXV – lecie klubu „Patria Młynne”.
 
Autor: Witold Sochacki


Liczba wyświetleń: 1156
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne