Małgorzata Raczek nagrodzona za działalność na rzecz kultury

29.04.2022
27 kwietnia br. podczas XXVI Sesji Rady Powiatu Limanowskiego, zostały przyznane nagrody pieniężne osobom wyróżniającym się w działalności artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury z terenu powiatu limanowskiego za rok 2021. W tym zaszczytnym gronie znalazła się mieszkanka gminy Limanowa – Małgorzata Raczek, która została nagrodzona przez samorządu Powiatu Limanowskiego, na wniosek Wójta Gminy Limanowa Jana Skrzekuta.

Małgorzata Raczek – Kierownik Zespołu Regionalnego KIJOM WORCI z Pisarzowej, prezentujący folklor Lachów Limanowskich. Aktywna działaczka i animatorka kultury. Osiągnięcia zespołu kierowanego przez Panią Małgorzatę:
– I miejsce na Festiwalu folklorystycznym Limanowska Słaza w kat. grup regionalnych – dwa razy II miejsce w kategorii zespół
– I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Grup Kolędniczych w Bukowinie Tatrzańskiej
– I miejsce na Festiwalu „ Beskidzka Podkówecka”
– II miejsce na Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu w kategorii kapel ludowych.

fot. Powiat Limanowski