Komunikat dotyczący wiosennego szczepienia lisów 2022

19.04.2022
Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Krakowie informuje o planowanym przeprowadzeniu ochronnych szczepień lisów przeciwko wściekliźnie, które przeprowadzone zostanie od 25-29 kwietnia 2022 r.

W okresie wykonywania szczepień zaleca się:
  1. nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu;
  2. kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii, w celu poddania zwierzęcia obserwacji;
  3. nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa. W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.