I Małopolski Dzień dla Klimatu w gminie Limanowa

22.04.2022
Wczoraj (tj. 21 kwietnia 2022) w Mordarce odbyło się spotkanie poświęcone ekologii w ramach akcji  „Małopolskie Dni dla Klimatu”. Stoisko odwiedził także Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut.

Na uczestników czekały bezpłatne sadzonki drzewek promujące kampanię #drzewkodlaklimatu. Wszystkie sadzonki zostały rozdane.

Podczas spotkania została przeprowadzona także akcja informacyjna dotycząca Programu Priorytetowego Czyste Powietrze, możliwości uzyskania dofinansowań do wymiany pieców i termomodernizacji budynków.

Organizatorem ekologicznego wydarzenia był Urząd Gminy Limanowa, a jego Partnerem - Starostwo Powiatowe w Limanowej.

Już dzisiaj zapraszamy na I Małopolski Dzień dla Klimatu w Powiecie Limanowskim, który odbędzie się 23 kwietnia 2022 r. (sobota) na płycie rynku w Limanowej i rozpocznie się od godziny 11:00.
Uczestnicy wydarzenia ponownie będą mogli otrzymać sadzonkę drzewa, jak również wziąć udział w anonimowej ankiecie mającej na celu badanie świadomości i zachowań proekologicznych mieszkańców Powiatu Limanowskiego. Ponadto przewidziano liczne atrakcje dla dzieci.