Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

221 dzieci z gminnych szkół bierze udział w programie „Już pływam”

01.04.2022
W okresie od 25 kwietnia do końca września 2022 roku w Gminie Limanowa realizowany będzie program nauki pływania „JUŻ PŁYWAM” współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
 
W zajęciach uczestniczyć będą uczniowie klas trzecich szkół Gminy Limanowa. Program zajęć obejmuje 20 godzin nauki pływania, podczas których, wykwalifikowani instruktorzy, pod okiem ratowników prowadzić będą zajęcia  nauki pływania dla 221 dzieci, które po odbyciu wszystkich zajęć będą miały możliwość uzyskania Karty Pływackiej.

Głównym celem akcji jest popularyzacja nauki pływania oraz poznanie podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, wśród dzieci oraz ograniczenie w ten sposób statystyki utonięć. Ważną rzeczą jest także propagowanie wśród dzieci i młodzieży, sportowej rywalizacji, upowszechnianie Kultury Fizycznej, zmobilizowania dzieci do podjęcia działań w zakresie poprawy swoich umiejętności pływackich. Dofinasowanie z budżetu Województwa Małopolskiego do realizacji projektu nauki pływania to kwota  63 700,00 zł.


Liczba wyświetleń: 1430
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne