Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Szczepienia przeciw COVID-19 dla uchodźców z Ukrainy

11.03.2022
Ministerstwo Zdrowia wprowadziło możliwość szczepienia przeciwko Covid-19 dla ukraińskich uchodźców. Warunkiem nabycia prawa do szczepienia jest posiadanie dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Zaszczepić się przeciw COVID-19 może każda chętna osoba, a także dzieci, które skończyły 5 lat.
 
Aby móc skorzystać ze szczepienia przeciw COVID-19, trzeba posiadać dowód potwierdzający tożsamość, czyli dowód osobisty, paszport lub tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca – TZTC.

Jak się zaszczepić przeciw COVD-19, jeśli jesteś cudzoziemcem i nie masz numeru PESEL? Należy się zgłosić do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Lekarz POZ ma prawo i powinien wystawić e-skierowanie na szczepienie. Wystawiając skierowanie, w polu „dane pacjenta” powinien wybrać „Inny identyfikator” (zamiast „Numer PESEL”) i wprowadzić numer dokumentu tożsamości, jakim się posługujesz. Najlepiej, żeby był to numer paszportu lub zagraniczny dowód osobisty.

W załącznikach, przekazujemy również do wykorzystania w miejsc pobytu uchodźców kwestionariusze wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem przeciw COVID-19, w języku ukraińskim, wypełniane przez osobę poddawaną szczepieniu. Kwestionariusze dostępne są na stronie www.pacjent.gov.pl – link poniżej: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/kwarantanna-szczepienie-dla-obywateli-ukrainy

Dostępne są kwestionariusze wstępnej kwalifikacji na szczepienie w języku ukraińskim:
Wykaz punktów szczepień przeciwko Covid-19 z terenu województwa małopolskiego

W przypadku zgłoszenia większej grupy chętnych, punkty szczepień mają możliwość realizacji szczepień z dojazdem, a także zaangażowania mobilnych jednostek szczepień, których wykaz zamieszczony został na stronie www Ministerstwa Zdrowia – link poniżej:
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/mobile-units-list


Liczba wyświetleń: 777
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne