Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

PTTK zaprasza dzieci na spacer „Lotniczymi śladami w Małopolsce”

10.03.2022
Małopolska Akcja  „Przewodnicy PTTK dzieciom 2022”
 
Hasło przewodnie: Lotnicze ślady w Małopolsce – spacer do najbliższych miejsc w danej miejscowości lub jej okolicy związanych z lotnictwem.
 
Zarząd Oddziału PTTK „Ziemi Limanowskiej” serdecznie zaprasza na wycieczkę, która odbędzie się w dniu 17.03. 2022 roku. Wzorem poprzedniej akcji, która spotkał się z bardzo dobrymi ocenami uczestniczących w nim Turystów, trasę wycieczki wytyczyliśmy pięknymi widokowo szlakami połączony z zwiedzaniem „Izby Pamięci 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Słopnicach”.  Spacer do miejsca zestrzelenia samolotu w czasie II wojny światowej rozpoczniemy od zwiedzenia  Izby Pamięci 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Słopnicach, który mieści się w pomieszczeniach remizy OSP w Słopnicach Górnych.

Celem tej imprezy jest:
  1. Przybliżenie dzieciom: wydarzenia związanego, między innymi, z miejscem zestrzelenia samolotu w czasie II wojny światowej, katastrofy lotniczej, postaci pilotów / pilota (pomniki, groby).
  2. Integracja dzieci i młodzieży naszego powiatu oraz aktywne uczestnictwo w wyciecze górskiej.
  3. Ponadto akcja zachęca do uprawiania krajoznawstwa, turystyki oraz propaguje kulturę, historię i walory turystyczne Beskidu Wyspowego.
Impreza dedykowana jest dla uczniów szkół podstawowych  i ponadpodstawowych powiatu limanowskiego. Nauczyciele przybywają z grupą do miejsca docelowego (Remiza OSP w Słopnicach Górnych). Na miejscu uczestnicy wycieczki zapoznają się z zbiorami pochodzącymi z okresu okupacji na obszarze Beskidu Wyspowego. Poza sprzętami codziennego użytku w izbie znajdują się zdjęcia z okresu działalności żołnierzy 1 PSP AK na Ziemi Limanowskiej oraz w Gorcach, jak również zasobnik ze zrzutów wraz z wyposażeniem oraz zrzutowe spadochrony. Następnie wraz z osobą oprowadzającą z Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych 1 Pułku Strzelców Podhalańskich AK i przewodnikiem beskidzkim udamy się na zrzutowisko.

Terminarz i zasady uczestnictwa:
1. Wycieczka odbędzie się 17 marca br. bez względu na pogodę.
2. W imprezie uczestniczą wyłącznie uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych wraz z opiekunem (osoba dorosła zaakceptowana przez dyrektora szkoły).
3. Zgłoszenia należy dokonać na załączonych kartach do 15 marca br., na adres mail: [email protected], lub do siedziby PTTK: Limanowa ul. Matki Boskiej Bolesnej 10. Dyżury oddział pełni w każdy wtorek od 14.00 do 16.00.
4. Opiekunowie ponoszą pełną odpowiedzialność za ekwipunek drużyny (konieczny odpowiedni ubiór, apteczka pierwszej pomocy, itp).
5. Rozpoczynamy o godzinie 9:00 przed Remizą OSP w Słopnicach Górnych.  W przypadku konieczności późniejszego przybycia należy powiadomić o tym organizatora.
6. Telefon kontaktowy: Jarosław Potoniec 608 118 664.
7. Uczestnicy podczas wycieczki górskiej będą mieli możliwość zweryfikowania punktów GOT.
 
Wycieczka będzie posiadała obsługę licencjonowanego przewodnika beskidzkiego.
 
Zarząd Oddziału PTTK Ziemi Limanowskiej
Prezes Jarosław Potoniec


Liczba wyświetleń: 873
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne