Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

„Projektanci edukacji” z Mordarki z wizytą w Urzędzie Gminy

08.03.2022
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mordarce w bieżącym roku szkolnym uczestniczą  w projekcie  realizowanym przez „HUMINE - Wsparcie nauczycieli, kadry szkolnej, uczniów i ich rodziców w prowadzeniu wysokiej jakości edukacji”. Realizacja różnorodnych projektów edukacyjnych stanowi istotę zmian w codziennej dydaktyce dla szkół MODELOWYCH, którą się staliśmy.

Uczę się projektowo, rozwijam siebie i świat – to motto metody STEAM –   która pozwala zmierzyć się uczniom  z realnymi wyzwaniami społecznymi, a ich rozwiązanie zmienia jakąś cząstkę świata i jednocześnie umożliwia dzieciom zdobycie wiedzy z zakresu różnych dyscyplin i pozwala  uzyskać szereg kompetencji.
Największym problemem, do niedawna, była epidemia koronawirusa, która niosła ze sobą ogrom problemów społecznych. Uczniowie w ramach wiedzy o społeczeństwie postanowili zastanowić się nad tym „Na kogo mogliśmy liczyć w czasach pandemii? – sprawdzając, czy jesteśmy członkami społeczeństwa obywatelskiego? Podejmując różnorodne działania, postanowiliśmy sprawdzić, jak działały i jaką pomoc niosły potrzebującym instytucje samorządu terytorialnego.

„Zaskoczyła nas otwartość i spontaniczność Wójta i pracowników Urzędu Gminy, którzy mimo licznych obowiązków znaleźli dla nas czas i z profesjonalizmem odpowiadali na pytania podczas wywiadu przeprowadzonego ze względów epidemiologicznych przez przedstawicieli klas ósmych. Uczniowie docenili, nie tylko fachowość, ale także swobodną i miłą atmosferę. Uznanie budził także fakt, że uczniowie mieli pełną swobodę w nagrywaniu i fotografowaniu przebiegu spotkania, co zapewne uatrakcyjni podsumowanie naszego projektu.” – relacjonują uczestnicy spotkania.

Wnioski na zadawane sobie pytanie: „Czy jesteśmy członkami społeczeństwa obywatelskiego?” nasuwają się same, zwłaszcza teraz, kiedy pojawił się jeszcze większy problem niż epidemia. Wojna na Ukrainie i pomoc UCHODŻCOM. Pomagaliśmy, pomagamy  i będziemy pomagać – tak możemy spuentować postawę społeczną i równocześnie nasz projekt. Czy naprawimy całe zło tego świat – zapewne nie, ale próbujmy go zmienić.

W spotkaniu uczestniczyli: Jan Skrzekut Wójt Gminy Limanowa, Edyta Król Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej, Ewa Bulanda Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Limanowej oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej z Mordarki wraz z opiekunem Kazimierą Biernat.


Liczba wyświetleń: 1109
4

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne